جلد دوم وسوم مجموعه‌ی «قصه‌های کوتی کوتی» در راه است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۳۵
 
 
فرهاد حسن‌‌زاده نویسنده کودک و نوجوان، از چاپ جلد دوم و سوم «قصه‌های کوتی کوتی» خبر داد و گفت: این کتاب‌ها هم اکنون مرحله‌ی تصویرسازی را می‌‌گذرانند و به احتمال زیاد تصویرسازی آن‌‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
جلد دوم وسوم مجموعه‌ی «قصه‌های کوتی کوتی» در راه است
 

ایبنا نوجوان:‌ فرهاد حسن‌زاده نویسنده کودک و نوجوان، از چاپ جلد دوم و سوم «قصه‌‌های کوتی کوتی» خبر داد. نخستین کتاب از این مجموعه سال ۱۳۸۸ به چاپ رسید و با استقبال مخاطبان روبرو شد.

حسن‌‌زاده درباره این مجموعه گفت:‌ «کوتی کوتی» شخصیت اصلی این مجموعه است که یک بچه هزار پا است. داستان حول محور پاهای این هزار پا و ارتباط او با خانواده‌‌اش می‌‌گذرد. این مجموعه شامل داستان‌هایی اجتماعی است که در قالب طنز نوشته شده. 

نویسنده کتاب «سفر به خیر سلطان سنجر» افزود: کتاب‌‌های این مجموعه هم اکنون در مرحله تصویرسازی هستند.‌ هدی حدادی‌فر وظیفه‌ی تصویرگری این مجموعه رابه عهده دارد. تصویرسازی این کتاب‌ها تا پایان سال ادامه دارد و به احتمال زیاد جلد دوم و سوم از این مجموعه، در ماه‌‌های اولیه‌ی سال ۹۲ به چاپ خواهند رسید.

حسن‌‌زاده درباره‌ی کتاب دیگری که قرار است به زودی از او به چاپ برسد، اظهار کرد: «پیتیکو پیتیکو» کتابی است شامل ۳ داستان که قرار بود سال گذشته به چاپ برسد اما در چاپ آن وقفه افتاد. این کتاب قرار است به زودی از کانون پرورش فکری کودکان به چاپ برسد. «پیتیکو پیتیکو» شامل ۳ داستان است که قالبی طنز دارند و داستان‌‌‌های آن‌‌ها از یکدیگر مجزی هستند. 

فرهاد حسن‌زاده متولد بیستم فروردین ۱۳۴۱ در آبادان است.  او از نویسندگانی است که در تمامی حوزه‌های ادبی از داستان کودکان، نوجوانان تا رمان برای بزرگسالان دست به نگارش زده‌است. حسن‌زاده نوشتن را از دوران نوجوانی با نگارش نمایشنامه و داستان آغاز کرد. جنگ ایران و عراق و مهاجرت از آبادان باعث شد مدتی از نوشتن باز بماند اما در سال ۱۳۷۰ اولین کتابش به نام ماجرای «روباه و زنبور» در شیراز چاپ شد و از آن پس به شکل حرفه‌ای قدم به دنیای نویسندگی در حوزه‌ی ادبیات کودکان و نوجوانان گذاشت. از حسن‌زاده تا کنون بیش از ۶۰ اثر چاپ شده‌است. برخی از آثار او به زبان‌های انگلیسی، مالایی و چینی ترجمه و انتشار یافته‌است. همچنین بر اساس بعضی از کتابهای او فیلم، انیمیشن و e-book تهیه شده‌است. «هستی»، «روزنامه‌ی سقفی همشاگردی» و «پری نازه دست درازه» برخی از آثار این نویسنده هستند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 149677