گیملت جایزه برترین کتاب سفر بریتانیا را برد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۱۳
 
 
جان گیملت نام خود را به عنوان برنده جایزه کتاب سفر دولمن 2012 ثبت کرد.-
گیملت جایزه برترین کتاب سفر بریتانیا را برد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوک سلر، جان گیملت روزنامه نگار و نویسنده جایزه 25 هزار پوندی این رقابت را برای کتاب «ساحل وحشی: سفر در کرانه‌های آمریکای جنوبی» به خود اختصاص داد. 

به گفته گروه داوری این تصمیم در آخرین لحظه گرفته شد و در رقابت با اولیویا لینگ با کتاب «به سوی رود: یک سفر در زیر سطح» و کالین توبورن برای کتاب «به سوی کوهستانی در تبت»، اثر گیملت به عنوان برنده انتخاب شد. 

تونی ولر رییس گروه داوری، درباره کتاب گیملت گفت: این کتاب نوشته‌ای است که شما را به چالش می‌گیرد و داستانی را از مکانی بیان می‌کند که به سختی ممکن بوده چیزی درباره آن بدانید، و تمام این کارها را با چنان آرامشی انجام می‌دهد که شما کلا تصمیم می‌گیرید، سفری به آن نقطه انجام دهید.
 
جولیا بلک بورن با کتاب «طرح‌های ضعیف: سفر درون و اطراف دهکده‌های ایتالیا»، جیک هیگو-بدر برای «تب سفید» و شریفه رودز-پیتز برای «هارلم هیچ جا نیست» دیگر رقبایی بودند که در فهرست نهایی جای داشتند. 

جان گیملت در کتاب «ساحل وحشی: سفر در کرانه‌های نامحدود آمریکای جنوبی» از سفرش به گویان و نقاط فراموش شده زمین می‌گوید و جنگل‌های بین رودهای اورنوکو و آمازون را کشف می‌کند. 

جایزه کتاب سفر دولمن یکی از جوایز سالانه برای کتاب‌های سفر در بریتانیا و تنها جایزه از میان جوایز دیگر در این حوزه است که به روی نویسندگان سراسر جهان باز است. این جایزه نخستین بار سال 2006 شروع به كار كرد؛‌يعني دو سال پس از این که جایزه کتاب سفر توماس کوک که 25 سال سابقه کار داشت، به دلیل از دست دادن حامی مالی‌اش متوقف شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 148276