از سوی موسسه خانه کتاب

آثار راه‌يافته به مرحله دوم گروه دين کتاب فصل اعلام شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۳
 
 
دبيرخانه بيست‌و‌يكمين جايزه كتاب فصل اسامي آثار راه‌يافته به مرحله دوم داوري‌ها را در گروه دين اعلام كرد. از ميان نامزدها مي‌توان به نام‌هايي مانند مهدي مهريزي، رسول جعفريان و مصطفي دلشادتهراني اشاره كرد.-
آثار راه‌يافته به مرحله دوم گروه دين کتاب فصل اعلام شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب، در اين دوره در بخش كليات اسلام، كتاب «موسوعه‌المراه فی‌الاخبار و الآثار» تاليف مشترک مهدي مهريزي و رسول جعفريان و در بخش حديث، كتاب «رخساره خورشيد: سيره امام علي(ع) در نهج‌البلاغه» اثر مصطفي دلشادتهراني راهي مرحله دوم داوري‌ها شده‌اند. 

در بخش علوم قرآني، پنج كتاب با عناوین «باران رحمت، آشنايي با قرآن كريم» نوشته مهدي معينيان، «مساله وحي با نگاهي به مكاتبات آيت‌الله سبحاني و سروش» اثر محمد عرب‌صالحي، «زبان قرآن، تفسير قرآن» تالیف «جان ونزبرو» با ترجمه مرتضي كريمي‌نيا، «پژوهش در تفسيرپژوهي قرآن» نوشته سيدهدايت جليلي و «مطالعه قرآن، به منزله اثري ادبي» اثر مشترك «مستنصر مير» و «حسين عبدالرئوف» با ترجمه ابوالفضل حري جواز حضور در مرحله دوم داوري‌ها را كسب كرده‌اند. 

در بخش كلام، كتاب‌هاي «تاريخي‌نگري و دين» نوشته محمد عرب‌صالحي، «حكمت صدرايي و كلام شيعه» اثر قاسم اخوان‌نبوي، «حكمت الهي و آفرينش هدفدار» تالیف امير شيرزاد و «تنوع تجربه ديني» نوشته «ويليام جيمز» با ترجمه حسين كياني در مرحله دوم داوري‌ها با هم رقابت خواهند كرد. 

همچنين در بخش اخلاق بيست‌ويكمين جايزه كتاب فصل، كتاب‌هاي «نوشتن در جزاير پراكنده» و «اخلاق و آيين نقد» نوشته حسن اسلامي و كتاب «مباني و رهيافت‌هاي اخلاق زيست‌محيطي» به قلم گروهی از نويسندگان به مرحله دوم راه يافتند. 

در بخش عرفان، كتاب‌هاي «سيبي و دو آيينه» نوشته قاسم هاشمي‌نژاد، «سي فتوت‌نامه ديگر» تصحيح و توضيح مهران افشاري و «دفتر دانايي» اثر «ابن عربي» با ترجمه سعيد رحيميان به عنوان آثار نهايي اين بخش معرفي شدند. 

در بخش سيره نيز كتاب‌هاي «محمد(ص) بر پايه كهن‌ترين منابع» نوشته «مارتين لينگز» با ترجمه سعيد تهراني‌نسب، «زبيريان و تدوين سيره نبوي» اثر محمدرضا هدايت‌پناه، «سيره صحيح پيامبر اعظم(ص)» تالیف سيدمرتضي عاملي و كتاب «مهاجران موسوي» نوشته جليل عرفان‌منش و در بخش اديان ديگر نيز كتاب‌هاي «مقياس‌هاي دينداري، مباني نظري و روش‌شناسي» نوشته محمد خداياي فرد، «اسطوره و واقعيت» اثر «ميرچا الياده» با ترجمه ماني علامه و كتاب «مقدمه‌اي بر ايران باستان» نوشته «ويليام و.مالاندرا» با ترجمه خسرو قلي‌زاده به مرحله دوم داوري‌ها راه يافتند. 

آیین پایانی و اهدای جوایز بیست‌ویکمین دوره جایزه کتاب فصل، چهارم مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147912