جايزه رمان فناك به پاتريك دوويل اهدا شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۵
 
 
يازدهمين جايزه ادبي شبكه توزيع محصولات فرهنگي و الكترونيكي فناك، رمان «طاعون و وبا» اثر پاتريك دوويل را برگزيد.-
پاتريك دوويل
 
پاتريك دوويل
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از مجله كتاب فرانسه، هيات داوران جايزه معتبر ادبي شبكه زنجيره‌اي فناك، رمان «طاعون و وبا» اثر تازه پاتريك دوويل را به عنوان «بهترين رمان پاييز ادبي 2012» از ميان چهار نامزد نهايي اين جايزه انتخاب كرده است.

در اين رمان كه از ابتداي شهريور جاري از سوي نشر سويل عرضه شده، به ماجرا و چهره‌اي كاملا تاريخي پرداخته شده است. عنوان رمان «طاعون و وبا» بدون حمل معنايي سمبليك به ماجراي كشف باكتري طاعون و وبا اشاره دارد. الكساندر يرسين قهرمان اصلي داستان، يكي از شاگردان نزديك لويي پاستور، دانشمندان سرشناس فرانسوي است كه سال 1894 همراه ساير شاگردان لويي پاستور در ماجراي كشف عامل دو بيماري مرگبار آن زمان مشاركت داشته است.

مجموعه‌اي از 800 داور كه در حقيقت تعدادي از كاربران و كتابفروشان شبكه گسترده فناك را تشكيل مي‌دهند، برنده جايزه ادبي فناك را انتخاب مي‌كنند.

يانيك گرانك با رمان «الهه پيروزي‌هاي كوچك»، ليندا له با رمان «طغيان» و تي‌يرنو موننبو با رمان «تروريست سياه» ديگر نامزدهاي نهايي جايزه فناك 2012 به شمار مي‌آمدند.

رمان «طاعون و وبا» همراه سه نامزد نهايي ديگر، امسال در همه كتابفروشي‌هاي شبكه توزيع محصولات فرهنگي و الكترونيكي فناك به طور ويژه عرضه و از 8 سپتامبر (18 شهريور) در پايگاه اينترنتي فناك نيز معرفي مي‌شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147560