رابرت گولريك جايزه ادبي ويرژين را دريافت كرد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۹
 
 
«ورود يك دوره‌گرد» تازه‌ترين رمان رابرت گولريك جايزه ادبي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي ويرژين مگاستور فرانسه را به نام خود رقم زد.-
رابرت گولريك
 
رابرت گولريك

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از مجله كتاب فرانسه، نهمين جايزه ادبي سالانه ويرژين مگاستور در حالي به رمان «ورود يك دوره‌گرد» اثر رابرت گولريك تعلق مي‌گيرد كه ناشر آن «كارير» از پنجشنبه 23 اوت (2 شهريور) اين رمان را در كتابفروشي‌هاي فرانسوي از جمله فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي ويرژين عرضه كرده است.

جايزه ويرژين همچون جايزه شبكه مجازي توزيع محصولات فرهنگي فناك، اين رمان را از بين 30 نامزد منتخب فرانسوي و غيرفرانسوي كه قرار است از 22 اوت (1 شهريور) به بازار كتاب عرضه شوند، انتخاب كرده است.

پيش از ورود رمان «ورود يك دوره‌گرد» به بازار و اهداي جايزه ادبي ويرژين به آن جوايزي چون فناك، راسوي شمال و كولتورا هم آن را در ميان نامزدهاي منتخبشان جاي داده بودند.

قصه رمان در تابستان 1948 جريان دارد. چارلي بيل به شهري به نام براونزبرگ در آمريكا وارد مي‌شود و  دو چمدان همراهش دارد كه در يكي چاقوها و ساطورهاي قصابي و در ديگري پول است. او خيلي زود عاشق دنياي جديد اين شهر در ايالت ويرجينيا مي‌شود و به دنبال آن در موقعيتي عاشقانه با سيلون گلس قرار مي‌گيرد.

رابرت گولريك نويسنده آمريكايي رمان، در يكي از شهرهاي كوچك ايالت ويرجينيا زندگي مي‌كند. رمان «زني پاك و ساده» از آثار ديگر اين داستان‌نويس از سوي نيويورك تايمز لقب بهترين رمان سال را دريافت كرد و نسخه جيبي رمان ديگري از او به نام «بيدادگران» با استقبال ويژه‌اي در فرانسه روبه رو شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147066