جايزه ادبي فريا 2012 برنده‌اش را شناخت

 
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۰
 
 
فرانسيس وولف فيلسوف فرانسوي جايزه ادبي فريا را از سوي مركز ادبيات مديترانه دريافت كرد.-
فرانسيس وولف
 
فرانسيس وولف

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني اندپاندن، كميته اهداي چهاردهمين جايزه ادبي فريا در شهر جنوبي ميلاس فرانسه، جايزه امسال را از سوي مركز ادبيات مديترانه به فرانسيس وولف اهدا كرد.

جايزه امسال از سوي هيأت داوراني به سرپرستي روبر برار و همچنين با حضور مقامات منطقه جنوبي پيرنه اورينتال و اعضاي مركز ادبيات مديترانه در فرانسه، براي تجليل از مجموعه آثار فرانسيس وولف چون «فراخوان سويل»، «رساندن به گوش دنيا» و «فلسفه گاوبازي» به او تعلق گرفته است.

فرانسيس وولف فيلسوف و ریيس دانشكده فلسفه در مدرسه عالي پاريس، در تازه‌ترين اثرش «فلسفه گاوبازي» كه از سوي نشر فايارد عرضه شده است، افكار متضادي درباره سنت قديمي گاوبازي و بحث‌هايي درباره مسایل اخلاقي و زيبايي‌شناسي آن مطرح كرده بود. گفته مي‌شود انتشار كتابي در اين حوزه از نخستين تلاش‌هاي عميق فكري به قلم يك فيلسوف فرانسوي به شمار مي‌رود.

از سال 2007 تاكنون جايزه ادبي فريا هر سال همزمان با برپايي جشن‌هاي فرهنگي ميلاس در فصل تابستان، با انتخاب از سوي هيأتي مركب از اعضاي مركز ادبيات مديترانه و تعدادي از نويسندگان و شاعران مدعو، براي تجليل از مجموعه آثار يكي از متفكران فرانسوي اهدا مي‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 147065