جایزه بین المللی شعر مورگان برنده‌اش را شناخت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۲
 
 
جایزه ادوین مورگان از جن هدفیلد به عنوان برنده این رقابت بین المللی در سال 2012 نام برد.-
جن هدفیلد
 
جن هدفیلد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از گاردین، در برنامه ویژه ای که در جشنواره بین المللی کتاب ادینبورگ برگزار شد از جن هدفیلد به عنوان برنده این جایزه نام برده شد. شعر این شاعر جوان با عنوان «بچه ها» در رقابتی که گیلیان فرگوسن و دان پترسون شاعران برجسته داوری آن را برعهده داشتند، به عنوان برنده جایزه پنج هزار پوندی این رقابت انتخاب شد. هر دوی این شاعران گفتند شعر او را برای «قدرت آشفتن» آن تحسین می کنند.
 
داوران این جایزه که امسال پنجمین سال خود را پشت سر گذاشت، شعر «بچه ها» را از فهرستی که شامل پنج شعر بود، انتخاب کردند. هدفیلد فارغ التحصیل دانشگاه های ادینبورگ، گلاسکو و استرادکلاید است. او سال 2008 به عنوان جوان ترین فردی که جایزه تی.اس.الیوت را دریافت کرده، نام خود را در تاریخ ثبت کرد. 

جایزه دوم این رقابت نیز به مایک وللی رسید و او جایزه هزار پوندی این بخش را برای شعری با عنوان «حالا به سمت خانه نگاه کن» دریافت کرد. جایزه سوم که 500 پوندی است نیز به مالکولم واتسون رسید که برای شعر «مخاطرات جراحی» به او اهدا شد. 

بیش از هزار شعر از 475 شاعر به این جایزه شعر اسکاتلندی ارسال شده بود. پشتیبان مالی این جایزه دانشگاه استرادکلاید در گلاسکو است. این جایزه به احترام ادوین مورگان شاعر ملی اسکاتلند که سال 2010 درگذشت، به نام او اهدا می شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146765