«باقی قضایا» در بازار کتاب خوانده می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۴۸
 
 
«باقی قضایا» نام مجموعه طنز نوشته‌های عبدالله مقدمی است که از سوی انتشارات مروارید منتشر شده است. نویسنده در این اثر به موضوعات متنوعی مانند موضوعات روز و حکایت‌ها و داستان‌های ایرانی نگاه تازه دارد. مقدمی می‌گوید این کتاب حاصل ۱۰ سال قلم‌زنی وی در نشریات است._
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مقدمی درباره این کتاب توضیح داد: در این کتاب مجموعه مقالات و یادداشت‌های من از سال 1380 تا 1390 در مطبوعات جمع‌آوری شده‌اند که موضوعات متنوعی دارند و محور بیشتر  موضوعات در آن‌ها مسایل فرهنگی روز است. 

وی در پاسخ به این سوال که «چه انگیزه‌ای برای گردآوری مقالات خود در قالب یک کتاب داشتید؟» توضیح داد: دوست داشتم که مجموعه‌ای از نوشته‌هایم را به صورت منسجم درآورم که هم برای خودم نوعی انگیزه و هدفمندی را به وجود بیاورد و هم مخاطبانم مجموعه این نوشته‌ها را در یک کتاب ببینند. 

«قصه‌های نه چندان خوب»، «گوشتون با منه»، «با رسم شکل توضیح دهید»، «حکایت‌ها»، «قجریات»، «کابوسنامه» و «باقی قضایا» نام فصل‌هایی از این کتابند که در هر یک یادداشت‌های مرتبط با موضوع فصل به چاپ رسیده است. 

در بخشی از  مطلب «یادداشت‌های یک آدم تنبل» این کتاب آمده است: ««شنبه: بیکاری بزرگ‌ترین مفسده‌ی دنیاست» خیلی جمله مزخزفی است. عمرا همچین چیزی باشد، بیکاری خیلی هم خوب است. امروز از بیکاری داشتم به این فکر می‌کردم که اگر کار نبود، چه می‌شد؟ تازه فهمیدم آن وقت بشر هزار برابر الانش پیشرفت می‌کرد. اصلا فکرش را بکنید که همه اختراعات بشر از بیکاری مخترعینش ساخته شده، نشده جان من؟...» 

«باقی قضایا» تابستان امسال (1391) به شمارگان هزار و 100 نسخه از سوی اننتشارات «مروارید» منتشر شده است. این کتاب 202 صفحه و قیمت آن پنج هزار و 800 تومان است. 

مقدمی اکنون در حال ترجمه و تالیف دو اثر پژوهشی در حوزه تاریخچه طنزپردازی است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146182