ديويد راكوف نويسنده كانادايي درگذشت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۴
 
 
ديويد راكوف نويسنده متولد کانادا و ساکن آمریکا که جايزه آمریکایی «توربر» براي طنز را در کارنامه داشت، در 47 سالگي از ادبيات طنز خداحافظي كرد.
دیوید راکوف
 
دیوید راکوف
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت وينيپگ، يكي از نويسندگان و همكاران او در رابطه با مرگ او چنين گفت راكوف مدت زيادي بود كه از بيماري سرطان رنج مي‌برد و درنهايت به بيماريش تسليم شد و از ادبيات داستاني طنز خداحافظي كرد. 

آقاي راكوف براي چندين نشريه معتبر آمريكايي داستان و مقاله می‌نوشت که نيويورك تايمز و نیوزویک از جمله آنها هستند. او با برنامه «زندگی آمریکایی» نیز همکاری می کرد. 

در ماه اكتبر مجموعه مقاله‌های او با عنوان «نيمه خالي» توانست برنده جایزه طنز توربر شود. از ديگر کتاب‌های پرفروش او مي‌توان به كتاب «بيش از حد راحت و متقلب نشو» اشاره كرد . 

بيل توماس ويراستار كتاب‌هاي راكوف كه مدت طولاني بود با او همكاري مي‌كرد گفت راكوف كوتاه زندگي كرد اما زندگي جالبي داشت و در ادبيات طنز بسیار غنی بود. توماس در ادامه افزود كه راكوف نويسنده‌اي شوخ و تند ذهن بود، اما مهمتر از همه اين است كه او نويسنده‌اي سخاوتمند بود. 

يكي از همكاران اوگفت قصد داريم تا آخرين كار راكوف را سال آينده منتشر كنيم. نام اين كتاب مي‌تواند «عشق» يا «بي احترامي» يا «ازدواج» يا «مرگ»، «گرامي» و يا «هلاك» باشد.Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146175