بازدید استاد دانشگاه لوزان سوییس از «ایبنا»

پاتریک رینگن‌برگ: خبرگزاری کتاب در اروپا نمونه ندارد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۹
 
 
پروفسور پاتریک رینگن‌برگ استاد دانشگاه لوزان سوییس صبح امروز از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بازدید کرد و از نزدیک در روند تولید اخبار این خبرگزاری قرار گرفت. رینگن‌برگ گفت که رسانه‌ای مشابه «ایبنا» در اروپا ندیده است.-
پروفسور رینگن برگ در ایبنا
 
پروفسور رینگن برگ در ایبنا

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پاتریک رینگن‌برگ، استاد فلسفه هنر و مدرس دانشگاه لوزان سوییس صبح امروز 22 مرداد از خبرگزاری کتاب ایران بازدید کرد. 

رینگن‌برگ درباره فعالیت خبرگزاری کتاب ایران گفت: به نظر من بسیار عالی است که یک خبرگزاری فقط به اخبار مربوط به کتاب بپردازد. من مطمئن نیستم که چنین مجموعه‌ای در اروپا به ویژه سوییس و فرانسه وجود داشته باشد. 

وی افزود: البته مجلات و نشریه‌هایی درباره کتاب در اروپا وجود دارد، اما من تاکنون چنین موسسه و مجموعه‌ای در اروپا ندیده‌ام. 

رینگن‌برگ دکترای الهیات و زیبایی شناسی از دانشگاه سوربن دارد و هم اکنون در دانشگاه لوزان مشغول به تحقیق و تدریس است. کتاب «جهان رمزواره هنر اسلامی» نوشته پاتریک رینگن‌برگ در دوره گذشته جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد. همچنین به باور بسیاری از منتقدان کتاب «راهنمای فرهنگی ایران» به زبان فرانسه نوشته رینگن‌برگ یکی از بهترین و مناسب‌ترین کتاب‌های راهنمای ایران است.

مصاحبه «ایبنا» با این پژوهشگر هنر اسلامی به زودی منتشر می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 146065