رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بستان‌آباد:

زمین برای ساخت کتابخانه داریم، اعتبار نداریم

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستان‌آباد استان آذربایجان شرقی گفت: اداره شهرداری شهرستان بستان‌آباد زمین‌هایی را برای ساخت کتابخانه اهدا کرده است اما به دلیل نداشتن اعتبار، تاکنون برای احداث آن اقدامی نکرده‌ایم._
علیرضا آقاخانی
 
علیرضا آقاخانی
علیرضا آقاخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: شهرداری این شهرستان زمین‌هایی را در دهستان‌های «کُردکند» با مساحت 400 مترمربع، «سعیدآباد» با مساحت 80 متر مربع، «آلانک» با مساحت 670 متر مربع، «قره بابا» با مساحت 600 متر مربع و «عین‌الدین» با مساحت 400 متر مربع به اداره کتابخانه‌های عمومی بستان‌آباد اهدا کرده است اما ما اعتباری برای ساختن کتابخانه در این زمین‌ها نداریم.
 
وی درباره برنامه‌های احداث کتابخانه در این زمین‌ها گفت: اگر بودجه اولیه به این اداره تخصیص یابد، سند مالکیت این ‌زمین‌ها در اختیار اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستان‌آباد قرار می‌گیرد. در مرحله بعدی هم ساخت آن‌ها را به 50 درصد پیشرفت در ساخت می‌رسانیم و سپس سایر اعتبارات ساخت آن‌ها را از هزینه‌ طرح های نیمه تمام دریافت کنیم. 

آقاخانی ادامه داد: شهرداری با اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تعامل خوبی دارد و در پرداخت به ‌موقع و کامل سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها بسیار فعال است.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بستان‌آباد با بیان این‌که «این شهرستان دارای سه باب کتابخانه عمومی است» گفت: شهرستان بستان‌آباد 96 هزار و 555 نفر جمعیت دارد که سه هزار و 900 نفر آنان عضو فعال کتابخانه‌های این شهرستانند.

وی درباره فعالیت‌های فرهنگی این کتابخانه‌ها در ماه مبارک رمضان و فصل تابستان اظهار کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی، نقاشی و نمایشگاه کتاب با موضوعات «دین»، «ماه مبارک رمضان» و «حجاب و عفاف» از جمله فعالیت‌های این کتابخانه‌ها هستند. همچنین برای نخستین‌بار در استان آذربایجان شرقی و شهرستان بستان‌آباد کلاس‌های پرسش و پاسخ با حضور روحانیون و استادان دانشگاهی در رشته علوم تربیتی در حوزه مطالعه مفید، احکام و نقش عبادت و با شرکت اعضای فعال کتابخانه‌ای و خانواده‌هایشان اجرا می‌شوند.

آقاخانی افزود: تاکنون این کلاس‌ها در سه جلسه برگزار شده و با استقبال خوب هم روبه‌رو بوده است، به‌طوری که تعداد شرکت‌کنندگان این جلسات را محدود . ظرفیت این کلاس‌ها تنها 40 نفر است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 145370