راه‌اندازی ایستگاه مطالعه در واحدهای تولیدی و صنعتی فلاورجان

16 مرداد 1391 ساعت 11:14

ایستگاه مطالعه در واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان فلاورجان استان اصفهان با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود.-


رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فلاورجان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: فلاورجان یک شهرک صنعتی است که واحدهای تولیدی زیادی را دربر می‌گیرد و اغلب جمعیت شهر در این واحدها مشغول کارند.

اعظم کیانی افزود: اغلب این افراد به کتابخانه‌های عمومی دسترسی ندارند تا بتوانند در اوقات فراغت از این منابع ارزشمند استفاده کنند.

وی با بیان این‌که یکی از سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، وارد کردن کتاب به زندگی مردم است، گفت: ایستگاه‌های مطالعه با این هدف طراحی و اجرا می‌شوند تا کتاب به دست مردمی برسد که به آن دسترسی ندارند.

کیانی اظهار کرد: کارگران و افرادی که در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغولند نیز از صبح تا عصر سرکارند و نمی‌توانند به کتابخانه‌های عمومی که معمولا در ساعت مشخصی فعالیت می‌کنند، دسترسی داشته باشند.

به گفته وی، راه‌اندازی ایستگاه‌های مطالعه در واحدهای تولیدی چندی پیش در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان فلاورجان تصمیم گرفته شد و به زودی اجرایی می‌شود.

شهر فلاورجان در 15 کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد و دارای بیش از 149 هزار نفر جمعیت است.

اکنون در شهرستان فلاورجان 18 باب کتابخانه عمومی فعالند و 11 هزار نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.


کد مطلب: 145326

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/145326/راه-اندازی-ایستگاه-مطالعه-واحدهای-تولیدی-صنعتی-فلاورجان

ایبنا
  http://www.ibna.ir