ارنستو کاردنال به اروپا سفر می‌کند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۸
 
 
ارنستو کاردنال یکی از برجسته‌ترین شعرای نیکاراگوئه در ماه اکتبر (مهر) به سه کشور اروپایی سفر می‌کند.-
ارنستو کاردنال
 
ارنستو کاردنال
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، کاردنال که زمانی کشیش و در دوره‌ای نیز وزیر فرهنگ نیکاراگوئه بود، در این سفر و در قالب یک تور هنری و ادبی، همراه یک گروه موسیقی به کشورهای اتریش، آلمان و لوکزامبورگ سفر می‌کند. 

همزمان با این برنامه مسافرتی انتشارات پتر همر یک مجموعه دو جلدی از اشعار کاردنال را منتشر می‌کند. این کتاب «زاده ستاره» نام دارد و عنوان آن از این تور گرفته شده است. این تور از تاریخ 5 اکتبر (14 مهر) از شهر لودویگزبورگ آلمان آغاز می‌شود و در تاریخ 21 اکتبر (30 مهر) در شهر وین به کار خود پایان می‌دهد. کاردنال 87 ساله همچنین در روزهای 19 اکتبر (28 مهر) در شهر لینتس و در تاریخ 20 اکتبر (29 مهر) در شهر گراتس توقف خواهد داشت. 

ارنستو کاردنال مارتینز متولد 20 ژانویه 1925 در گرانادا است. او پس از روین داریو یکی از برجسته‌ترین شعرای زادگاهش محسوب می‌شود و علاوه بر این برجسته‌ترین نمایندگان الهیات آزادی‌بخش در آمریکای لاتین نیز به شمار می‌رود .وی از سال 1979 تا 1987 در دوره حکومت جبهه آزادی‌بخش میهنی ساندینیستا تصدی پست وزارت فرهنگ را عهده‌دار بود و فعالیت‌های سیاسی‌اش همواره در کشمکش با فعالیت وی در عرصه کلیسا بود. وی با شعرهایش همواره از بخت‌های کسب جایزه نوبل به شمار رفته، هر چند هنوز محقق نشده است. کاردنال در سال 1980 موفق به دریافت جایزه صلح کتابفروشی‌های کشور آلمان شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144986