برپايي کارگاه «قصه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان» در بنیاد ادبیات داستانی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۶
 
 
بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان کارگاه «قصه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان» را با حضور مدرسان احمد عربلو، محمدرضا یوسفی، جعفر توزنده‌جانی، عزت‌الله الوندی و مصطفی خرامان برگزار می‌کند.-
برپايي کارگاه «قصه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان» در بنیاد ادبیات داستانی
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، احمد عربلو، که مدیریت کارگاه «قصه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان» را برعهده دارد، درباره شیوه اجرایی آن توضیح داد: این کارگاه با شکل و شمایل متفاوتی نسبت به کارگاه‌های مشابه برگزار می‌شود و جلسات نقد قصه و آموزش قصه‌نویسی هم در آن مورد توجه قرار گرفته است.

این نویسنده افزود: داستان‌نویسان در این جلسات آثار خود را قرائت می‌کنند و سپس استادان حاضر در جلسات نکات آموزشی درباره داستان‌نویسی را مطرح می‌کنند و هر یک از شرکت‌کنندگان برای آموزش‌های بیشتر با یکی از استادان کلاس مرتبط می‌شوند.

وی از احتمال انتشار آثار برتر این کارگاه خبر داد و اظهار کرد: قصه‌هایی که پالایش شده‌ باشند در مجله «یکی بود یکی نبود» منتشر می‌شود و پس از این‌که داستان‌ها به حجم مناسبی رسید به صورت مجموعه داستان منتشر خواهد شد.

عربلو که خود یکی از مدرسان این کارگاه است، سایر مدرسان این دوره را معرفی کرد: محمدرضا یوسفی، جعفر توزنده‌جانی، عزت‌الله الوندی و مصطفی خرامان استادان این کارگاه‌ها هستند. خرامان مسوولیت اداره کارگاه را نیز برعهده دارد.

به گفته عربلو تاکنون چهار جلسه از این کارگاه بدون اعلام عمومی برگزار شده است و شرکت در سایر جلسات این کارگاه‌ قصه‌نویسی برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

کارگاه‌های قصه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان چهارشنبه هر هفته ساعت 17 تا 19 در محل بنیاد واقع در خیابان طالقانی، خیابان موسوی (فرصت سابق)، شماره 88 برگزار می‌شود. 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 144290