راه‌اندازی 20 ایستگاه مطالعه در اصفهان تا یک ماه آینده

 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از راه‌اندازی 20 ایستگاه مطالعه تا یک ماه آینده در شهر اصفهان خبر داد._
غلامرضا یاوری
 
غلامرضا یاوری

غلامرضا یاوری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: در مرحله اول اجرای این طرح پنج ایستگاه مطالعه در فرودگاه‌ها، ترمینال‌های مسافربری و استانداری اصفهان قرار جانمایی می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از فعالیت این 20 ایستگاه، شهرستان‌های شهرضا، شاهین‌شهر، نجف آباد، خمینی‌شهر و کاشان میزبان ایستگاه‌های مطالعه خواهند شد.

یاوری با اشاره به محل جانمایی ایستگاه‌های مطالعه توضیح داد: این ایستگاه‌ها در مکان‌هایی جانمایی می‌شوند که تردد مراجعه‌کننده و ظرفیت فعال‌سازی کتابخانه‌ها را داشته باشند و در این میان پایانه‌های مسافربری و اداره‌های پرمراجعه، مراکز بهداشتی و درمانی و مساجد و اماکن متبرکه در اولویت قرار دارند.

وی اظهار کرد: این طرح در قالب تفاهمنامه بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، اداره کتابخانه‌های عمومی اصفهان و محل جانمایی ایستگاه‌ها اجرا می‌شود.

یاوری با بیان این‌که شارژ کتاب در این ایستگاه‌ها به صورت مستمر خواهد بود، گفت: در هر دوره تعداد 15 عنوان کتاب و از هر عنوان 20 نسخه برای گروه‌های سنی مختلف در این ایستگاه‌ها قرار داده می‌شود.

به گفته وی، این ایستگاه‌ها هر هفته توسط کارشناسان ایستگاه مطالعه نظارت می‌شود و هزینه‌های جاری ایستگاه مطالعه مانند چاپ، تولید و ارسال منابع به صورت ماهانه توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی انجام خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با اشاره به اهداف شکل‌گیری ایستگاه‌های مطالعه، عنوان کرد: این ایستگاه‌ها با هدف ارتقای سطح مطالعه مفید و در دسترس قرار دادن کتاب برای مردم فعالیت خواهند کرد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 143509