کتابخانه استاندارد کلیبر در انتظار تخصیص اعتبار ساخت

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
در حالي كه زمین کتابخانه استاندارد شهرستان کلیبر استان آذربایجان شرقی با مساحت سه هزار متر مربع از سوی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس به اداره کتابخانه‌های این شهرستان اهدا و هزینه ساخت آن از سفرهای ریاست جمهور مصوب شده است، تاکنون این اعتبار تخصیص نیافته است.-
فرامرز یعقوبی
 
فرامرز یعقوبی
فرامرز یعقوبی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کلیبر، در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با بیان این مطلب اظهار کرد: احداث کتابخانه استاندارد کلیبر حدود 18 ماه پیش در دور سوم سفرهای ریاست جمهور به استان آذربایجان شرقی تصويب و در این سفر مقرر شد زمین این بنای فرهنگی را منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس خریداری و به این اداره اهدا کند.

وی با بیان این‌که در مراحل خرید و واگذاری زمین این کتابخانه، نماینده شهرستان کلیبر در مجلس شورای اسلامی از اداره کتابخانه‌های شهرستان کلیبر حمایت کرد، گفت: ساخت و احداث کتابخانه استاندارد کلیبر در دستور کار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی قرار دارد و تاکنون فرم واگذاری زمین کتابخانه و نقشه مهندسی آن را از اداره کتابخانه‌های شهرستان کلیبر خواسته شده‌اند.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کلیبر ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده اعتبارات ساخت این کتابخانه مشخص، و تا پایان امسال گام‌های نخست احداث آن برداشته شود.

وی عنوان کرد: شهرستان کلیبر دارای سه باب کتابخانه عمومی شهری و یک باب کتابخانه عمومی روستایي است.

یعقوبی درباره فعالیت‌های ویژه کتابخانه‌های این شهرستان در ماه مبارک رمضان و فصل تابستان بیان کرد: در کتابخانه‌های شهرستان کلیبر نمایشگاه تازه‌های کتاب با موضوع ماه مبارک رمضان برگزار می‌شوند. همچنین با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربایجان شرقی، نمایشگاه کتابي با محور ماه مبارک رمضان و علوم قرآنی برپا خواهیم کرد.

وی افزود: در فصل تابستان نیز جلسات و کانون‌های ادبی با هدف نقد و بررسی کتاب در کتابخانه‌های این شهرستان برپا شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 142634