عبدالمجید نجفی «راز باغ سه خواهرون» را فاش می‌کند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۰
 
 
عبدالمجید نجفی «راز باغ سه خواهرون» را می‌نویسد. این رمان نوجوانانه مخاطبان را با تبریز دوران قاجار آشنا می‌کند.-
عبدالمجيد نجفي
 
عبدالمجيد نجفي
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عبدالمجید نجفی که مدتی پیش کتاب «زیر گنبد کبود» از او منتشر شد، مشغول نگارش رمانی به نام «راز باغ سه خواهرون» برای نوجوانان است.

نجفی درباره این اثر توضیح داد: داستان این رمان در شهر تبریز دوران قاجار می‌گذرد. شخصیت اصلی داستان دختری به نام «بهاره» است که در همسایگی یکی از خانواده‌های اعیان تبریز زندگی می‌کند. پدر این خانواده «عبدالله خان» است که یکی از سران ایلات شاهسون است و سه فرزند دختر دارد. رابطه بهاره با سه دختر این خانواده موضوع اصلی این داستان است.

این نویسنده ادامه داد: بعضی از بخش‌های این رمان از زبان بهاره که حالا بزرگ شده روایت می‌شود و بعضی بخش‌ها هم از زبان عروسک بهاره بازگو می‌شود. بعضی از شخصیت‌های رمان دیگرم «مهتاج» هم در این داستان حضور دارند.

نویسنده «مامان بیتای ناتمام» کتاب دیگری را نیز آماده چاپ دارد. این کتاب با نام «عروسی در حلب»، یکی از داستان‌های فولکلور آذربایجان است که مضمونی عاشقانه دارد.

نجفی این داستان را برای نوجوانان بازآفرینی کرده و برای انتشار به انتشارات پنجره سپرده است.

این ناشر کتاب دیگری از نجفی به نام «اصلی و کرم» را نیز منتشر می‌کند. «اصلی و کرم» مانند «عروسی در حلب» بازآفرینی یکی از داستان‌های عاشقانه برای نوجوانان است.

«عبدالمجید نجفی» متولد سال ۱۳۳۸ در تبریز و دانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات فارسی است. از آثار او می‌توان به «برف‌آباد»، «کت پشمی»، «کابوس ژنرال گمشدگان»، «چشم‌های مادرم»، «مترسک‌ها ایستاده می‌خوابند» و «مامان بیتای ناتمام» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 138051