شهدادی از انتشار «تاریخ زشتی» خبر داد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۹
 
 
کتاب «تاریخ زشتی» با ترجمه همابینا و مقدمه و حاشیه‌نویسی جهانگیر شهدادی از سوي انتشارات فرهنگستان‌هنر منتشر می‌شود. شهدادی اين روزها در حال آماده کردن جلد دوم کتاب «گل و مرغ» است که در آن مباني زیبایی‌شناسی هنر ایرانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.-
جهانگیر شهدادی
 
جهانگیر شهدادی
شهدادی با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: سال گذشته ترجمه کتاب «تاریخ زیبایی» اثر «اومبرتو اکو» که توسط همسرم هما بینا انجام شد و با مقدمه و تحشيه من به چاپ رسید. اکنون نیز خانم بینا مشغول ترجمه «تاریخ زشتی» از همین متفکر معاصر است که من نیز کار حاشیه‌نویسی و تفسير بر این ترجمه را انجام می‌دهم. 

وی افزود: «تاریخ زشتی» در آینده‌ای نزدیک توسط موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری فرهنگستان هنر منتشر می‌شود. همچنین در حال حاضر مشغول آماده کردن جلد دوم کتاب «گل و مرغ» هستم. جلد اول تحت عنوان کامل «گل و مرغ؛ دریچه‌ای بر زیبایی‌شناسی ایرانی» در سال 84 منتشر شده بود و قرار است تا روزهای آینده، چاپ دوم آن هم منتشر شود.

این هنرمند معاصر در ادامه گفت: کتاب «گل و مرغ» نيز توسط خانم بینا به انگلیسی ترجمه شده است و قرار است چاپ دوم این کتاب همراه با ترجمه انگلیسی آن منتشر شود. این ترجمه را همچنين برای نشر در اروپا به انتشارات Abtaros در انگلستان تحویل داده‌ایم.

جهانگیر شهدادی، نقاش معاصر  و پژوهشگر هنر است. از وي تا به حال کتاب و مقالات متعددي درباره هنر ایران و غرب و همچنین تئوری زیبایی‌شناسی به چاپ رسيده است. او در سال 52 در مقطع کارشناسی‌ارشد معماری از دانشکده هنرهای زیباي دانشگاه تهران فارغ التحصيل شد، ‌ولي بیشتر فعالیت‌هایش در زمینه نقاشی است. پیش‌تر به قلم شهدادی کتاب‌های «دانش سری، راز اعتلای نقاشی اروپا، از رنسانس تا قرن بیستم»، «گل و مرغ؛ دریچه‌ای بر زیبایی‌شناسی ایرانی» منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 134155