معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد:

نمايشگاه كتاب تهران با اعتنا به ادبيات انقلاب و دفاع‌مقدس قوام پيدا مي‌كند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: بيست‌وپنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، به عنوان يك آوردگاه فرهنگي با اعتنا به ادبيات انقلاب اسلامي و دفاع‌مقدس قوام پيدا خواهد كرد تا شاهد جايگاه واقعي اين انديشه در عرصه‌هاي بين‌المللي باشيم./
بهمن دري
 
بهمن دري
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، بهمن دري، معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اختتاميه نخستين دوره انتخاب كتاب سال مقاومت (جايزه ادبي شهيد آويني) ضمن تاكيد بر زنده نگه داشتن نام شهيدان علي صياد شيرازي و سيد مرتضي آويني، گفت: ما در دو سال اخير شاهد برپايي نمايشگاه‌هاي دفاع‌مقدس و مقاومت بوده‌ايم كه تمامي آن به بركت خون شهداست و جشنواره كتاب سال مقاومت (جايزه ادبي شهيد آويني) نيز به بركت خون شهدا برپا شده است.

معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از برپايي نمايشگاه كتاب مقاومت در بيست‌و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران خبرداد و گفت: جزئيات اين نمايشگاه در رسانه‌ها اعلام خواهد شد و ما آن را در مجموعه كاري امسال خود ديده‌ايم.

وي با اشاره به اين‌كه بيست‌و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در سال گذشته از منظر مراكز ارزيابي، عنوان بهترين دوره را گرفت، افزود: نمايشگاه امسال به عنوان آوردگاه فرهنگي با اعتنا به انقلاب اسلامي و دفاع‌مقدس قوام پيدا خواهد كرد تا به لطف الهي شاهد اين باشيم كه اين انديشه در عرصه‌هاي بين‌المللي هم جايگاه واقعي خود را پيدا كند.

دري گفت: دشمن در تلاش است كه از حضور ناشران بين‌المللي در بيست‌و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران جلوگيري كند، اما امسال از كشور هاي مختلف كه تاكنون در اين نمايشگاه حضور نداشته‌اند، مانند مصر و تونس ناشر خواهيم داشت. 

وي ادامه داد: در كشور ما دست‌هايي، چه پنهان و پيدا، به دنبال وارونگي فرهنگي اند كه شهيد آويني سال‌ها پيش به اين نكات اشاره كرد؛ مسايلي كه امروز ما آن‌ها را با تن و جان لمس مي‌كنيم. با توجه به تجارب و عظمت اين انقلاب، نبايد راه شهيد آويني متوقف شود. زيرا مانند اين شهدا حاصل تفكر و تربيت نظام اسلامي‌اند.

دري در پايان گفت: اميدواريم كه جشنواره كتاب سال مقاومت در سال‌هاي آينده با شكل و شمايل قوي‌ و پربارتر برگزار شود و شاهد انتشار آثار آن در جهان باشيم.

اختتاميه نخستين دوره انتخاب كتاب سال مقاومت (جايزه ادبي شهيد آويني) با حضور بهمن دري، معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سردار محمدرضا نقدي، رييس سازمان بسيج مستضعفين، سردار علي فضلي، جانشين رييس اين سازمان و جمعي از نويسندگان، عصر ديروز (21 فرودين ماه) در پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماري برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 133791