کتاب «روانشناسی کار» منتشر شد

مخاطبان کتاب با نگاه روانشناسانه به کار آشنا می‌شوند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۸
 
 
«روانشناسی کار» اثر دیوید بلوستین با ترجمه علی‌محمد نظری منتشر شد. مخاطب این کتاب با جنبه‌های روانشناسانه کار کردن آشنا می‌شود و به جایگاه کار در زندگی از دید متخصصان علوم رفتاری و روان‌درمانگران می‌نگرد.-
روی جلد کتاب
 
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب اثری است که نویسنده‎‌اش با دیدگاهی خلاقانه دیدی نوین درباره کار به مخاطب خود می‌دهد. نویسنده نه تنها به توسعه دیدگاه‌های روانشناسانه، فلسفی، انسان‌شناسانه و اجتماعی می‌پردازد بلکه مخاطبش را با توجه به تجربیاتی که در حوزه کار به دست آمده با مسایل روانشناسانه این مبحث آشنا می‌کند و سعی دارد جایگاه کار کردن را در زندگی افراد مشخص کند.
 
نویسنده برای ارایه تصویری روشن و واضح در بخش‌هایی از کتاب از دیدگاه‌های محققان علوم رفتاری و روان‌درمانگران بهره گرفته و از سخنان نغز برخی چهره‌های شاخص حوزه روانشناسی و حتی ادبی بهره برده است.

مخاطب این کتاب با تجربیات، فراز و نشیب‌های پیش روی افراد، مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها در محیط کار آشنا می‌شود تا بتواند به کمک این تجربیات بهتر و آسان‌تر در محیط کار فعالیت کند. در این اثر به جنبه‌های اجتماعی و روانشناسی کار کردن پرداخته شده است.

در توضیح این کتاب آمده است: مطالعه کار و کار کردن از دید روانشناسان پنهان نمانده است؛ برای مثال، روانشناسان مشاوره، متون غنی بسیاری را در زمینه رفتار شغلی نگاشته‌اند. روانشناسان صنعتی و سازمانی هم به همان میزان، پیشینه جامعی در زمینه رفتار مربوط به کار در سازمان‌های مدرن به‌وجود آورده‌اند. در کتاب حاضر، نویسنده به دنبال تعیین جایگاه کار کردن در زندگی انسان از دیدگاه محققان علوم رفتاری و روان‌درمانگران بوده است. جایگاهی که برای سایر دغدغه‌های اساسی زندگی، مانند روابط صمیمانه، سلامت جسمی و روانی و نابرابری‌های اقتصادی - اجتماعی مشخص شده است.

«فرایند مشاوره (فرایند یكپارچه چند نظریه‌ای)» و «مشاوره مدرسه با رویكرد راه‌‌حل محور» از جمله آثاری هستند که با ترجمه نظری به بازار کتاب آمده است.

کتاب «روانشناسی کار» نوشته اثر دیوید بلوستین با ترجمه علی‌محمد نظری، احمد حیدرنیا و علیرضا بوستانی‌پور در 480 صفحه و به بهای 12 هزار و 500 تومان از سوی نشر «علم» روانه بازار کتاب ایران شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 133672