چاپ جديد مجموعه آثار احمد محمود در نمايشگاه كتاب

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۸
 
 
چاپ تازه مجموعه‌اي از آثار احمد محمود در نمايشگاه كتاب ارايه مي‌شود. يک رمان و چهار مجموعه داستان در ميان اين كتاب‌ها ديده مي‌شوند.-
احمد محمود
 
احمد محمود

 به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، صالح رامسري، مدير انتشارات معين،‌ ناشر آثار اين نويسنده، از تجديد چاپ آثار احمد محمود در بيست و پنجمين نمايشگاه كتاب خبر داد و گفت: مجموعه‌اي از آثار احمد محمود با چاپ و طرح جلد و شمارگان جديد در سال ۱۳۹۱ تجديد چاپ شده‌اند و به نمايشگاه مي‌روند.
 
به گفته وي، مجموعه داستان‌هاي «غريبه‌ها» و «پسرک بومي» چاپ هشتم، به شمارگان دو هزار نسخه، رمان «زمين سوخته» چاپ نهم به شمارگان دو هزار نسخه و چاپ پنجم مجموعه داستان «از مسافر تا تبخال»، با همين شمارگان به تازگي منتشر و راهي بازار كتاب مي‌شوند. 

همچنين مجموعه داستان «ديدار» اين نويسنده نيز به چاپ نهم رسيده و با شمارگان دو هزار نسخه و قيمت هفت هزار تومان از سوي انتشارات معين در نمايشگاه كتاب عرضه مي‌شود.
 
احمد اعطا، با نام ادبی احمد محمود، متولد ۱۳۱۰ اهواز و از داستان‌نويسان معاصر ايرانی است. محمود را جزو پیروان مکتب رئالیسم اجتماعی محسوب مي‌كنند. «همسايه‌ها» رماني از او كه پيش از انقلاب نوشته شده، از آثار برجسته ادبیات داستاني معاصر ایران است.

محمود در اواخر عمر با بیماری تنگی نفس مواجه شد و این بیماری در سال ۱۳۸۰ یکباره او را به بیمارستان کشاند. در اول مهرماه ۱۳۸۱ بار دیگر حال او وخيم شد كه پس از انتقال به بیمارستان و بستری شدن، در روز جمعه، ۱۲ مهر سال ۱۳۸۱، بر اثر بيماري ريوي، در بيمارستان مهراد تهران درگذشت و در امامزاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

مول، دریا هنوز آرام است (۱۳۳۹)، بیهودگی (۱۳۴۰)، زائری زیر باران (۱۳۴۷)، از دلتنگی (۱۳۴۸)، پسرک بومی (۱۳۵۰)، غریبه‌ها(۱۳۵۲)، ديدار (۱۳۶۸)، قصه آشنا (۱۳۷۰) و از مسافر تا تبخال (۱۳۷۱) از مجموعه داستان‌هاي اوست.

همسايه‌ها (۱۳۵۳)، داستان یک شهر (۱۳۶۰)، زمین سوخته (۱۳۶۱)، مدار صفر درجه (۱۳۷۲)، آدم زنده (۱۳۷۶) و درخت انجیر معابد (۱۳۷۹) نيز رمان‌هاي منتشر شده او هستند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 133570