«عطر عطش» در بازار كتاب پيچيد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۱
 
 
«عطر عطش»، مجموعه داستان آثار منتخب سومين جايزه ادبي لوح، منتشر شد. نگاهي تازه به مضامين عاشورايي از ويژگي‌هاي اغلب داستان‌هاي كوتاه كوتاه اين مجموعه است._
روي جلد كتاب
 
روي جلد كتاب

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اين مجموعه دربرگيرنده 84 داستان «كوتاه كوتاه» است كه به كوشش سارا عرفاني گردآوري شده‌اند.

آنچه در مرور اغلب داستان‌هاي اين مجموعه درمي‌يابيم، علاقه جواناني است كه با خلق قالب‌هايي متنوع‌تر محتوايي و تحليل مضامين اين واقعه از زواياي مختلف، درصددند تا دلبستگي خود را با انديشه‌هاي دروني‌تر به مخاطبان ارايه كنند.

تاملي دقيق در مضمون مورد نظر همراه با سادگي زبان و رواني لحن داستاني از ديگر اختصاصات داستان‌هاي اين كتاب به شمار مي‌آيند.

داستان «بلندي» اين‌گونه نوشته شده است: «من از اين بالا همه جا را مي‌بينم. من از اينجا... همه آدم‌ها و اسب‌ها را مي‌بينم. چقدر آدم!...چقدر اسب..! من از اين بالا حتي روردخانه‌اي را مي‌بينم. چقدر آب!كاش كسي جرعه اي آب به من بدهد..تا كنون پدر مرا روي دست‌هايش بلند نكرده بود؛ نمي‌دانم اكنون چرا اين كار را كرده... من از اين بالا كسي را مي‌بينم كه تيري سه شعبه به گمانم گذاشته و به سوي ما نشانه رفته است. من...»

«عباس بچه‌ها»، «محبوبه شب»، «حسرت»، «اميد»، «دعوت»، «فرصت»، «روشنايي شب»، و «سفارش»، نام برخي از داستان‌هاي اين كتابند.

مجموعه داستان «عطر عطش»، 102 صفحه است و زمستان امسال (1390) به شمارگان دو هزار و 500 نسخه از سوي انتشارات سوره مهر راهي بازار كتاب شده است. 

جایزه «داستان کوتاه کوتاه عاشورایی» توسط سایت ادبی لوح برگزار شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 129480