با عنوان «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت»

كتابي در تبيين معناي وحدت و جلوه‌هاي آن به چاپ رسيد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۰۰
 
 
«پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» از سوي انتشارات سپيده‌باوران منتشر شد. اين كتاب به تبيين معناي واژه وحدت و جلوه‌هاي آن در كلام و سيره پيشوايان دين مي‌پردازد.-
كتابي در تبيين معناي وحدت و جلوه‌هاي آن به چاپ رسيد
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، کتاب «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» در پي بيان اين موضوع است كه مساله وحدت، نه مساله جهان امروز، بلکه دغدغه پیشوایان شیعه و ائمه اطهار(ع) و در راس همه آنان، امام علی‌(ع) بوده است.

در مقدمه كتاب آمده است: «این نوشته، نگاهی است تحقیقی به روایات و سیره عملی ائمه(ع) که در آن ابعاد مختلف نگرش آن بزرگواران را نسبت به موضوع وحدت اسلامی به رصد نشسته و مشخص می‌سازد که انسجام امت از دستورات و تکالیف عظیم شرعی است که اهل بیت(ع) در تبیین و ترویج آن بسیار کوشیده‌اند.»

نويسنده پس از بیان کلیاتي درباره واژه وحدت و معناي آن، به انعکاس جلوه‌های وحدت در کلام و سیره پیشوایان پرداخته و تلاش كرده است تا حد امکان به سوالات و عکس‌العمل‌های افراطي برخي افراد در این باره پاسخ دهد.

کتاب «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» بیش از آن‌که نوشتاری خشک و تحقیقی باشد، سخنرانی‌ روان و همه‌فهمي است و به همين دليل، خواندن آن را می‌توان به بسیاری از شیعیان پرسشگر توصیه كرد؛ زيرا در بخش‌های مجزا و با استفاده از روایات معتبر و موثق، به بیان مصادیق وحدت در نمازگزاردن، حج، مراوده و معاشرت با اهل سنت، نهی از لعن و نفرین و تکفیر و مخاصمه پرداخته است.

بخش پایانی اين کتاب با عنوان «مدارا آری، مداهنه نه» به تبیین تفاوت مدارا و مداهنه اشاره مي‌كند و نرمی (مدارا) با مردم را همان‌قدر لازم می‌داند که مداهنه را ناروا و قربانی کردن حقیقت را.

کتاب «پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت» نوشته مهدی مسايلی با شمارگان 2200 نسخه و 128 صفحه توسط انتشارات سپیده‌باوران منتشر شده است. از اين نويسنده پیش از این کتاب‌هایی از جمله «نهم ربیع، جهالت‌ها و خسارت‌ها» و «قمه‌زنی، سنت یا بدعت» به چاپ رسیده اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 129424