به همت سميه كرمي

«آخرين كتاب جهان» در ايران گشوده شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۵
 
 
رمان «آخرین کتاب جهان» نوشته رودهن فیلبریک با ترجمه سمیه کرمی منتشر شد. در این داستان با دنیایی روبه‌رو هستیم که کسی در آن کتاب نمی‌خواند و در این میان پیرمردی خاطرات پدربزرگش را با خود مرور می‌کند؛ كسی كه روزگاری برایش قصه می‌خواند.-
«آخرين كتاب جهان» در ايران گشوده شد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «آخرین کتاب جهان» رمانی علمی تخیلی است که در سال 2000 میلادی منتشر شد و شخصیت اول داستان نوجوانی است که از بیماری صرع رنج می‌برد. داستان در فضاى پادآرمان‌شهری اتفاق می‌افتد که بر اثر زلزله آسیب جدى دیده و آینده‌ای را نشان می‌دهد که حوادث عجیب و خطرناکی در آن روی می‌دهد.

در این کتاب با دنیایی روبه‌رو هستیم که دیگر کسی در آن کتاب نمی‌خواند، وجود کتابخانه به رویای پیرمردی تبدیل شده که هنوز قصه‌های گذشتگانش را به خاطر می‌آورد و خاطراتی را با خود مرور می‌کند که در آن انسان‌ها کتابخانه داشتند و کتاب می‌خواندند. با وجود این رخوت، فضایی که نویسنده روایت می‌کند بسیار پرهیجان و جذاب است و علی‌رغم این‌که از آینده می‌گوید داستان زندگی انسان‌های امروز را به نقد می‌کشد.

در توضیح این کتاب آمده است: «همین حالا هم شروع شده است. انواع و اقسام کتاب‌خوان‌‌های الکترونیک در بازار پیدا می‌شود و تمام آثار مطرح ادبی جهان با یک جستجوی کوچک در اینترنت پیدا می‌شوند، می‌توانید دانلودشان کنید و به کتاب‌خوان، لپ‌تا‌پ‌ها و یا حتی تلفن همراه‌تان منتقل‌شان کنید و بخوانید. می‌توانید شاهکارهای ادبی دنیا را بی‌آنکه بوی کاغذ به مشام‌تان بخورد و زبری کاغذ را زیر دست‌تان حس کنید، بخوانید. بله شروع شده است. منسوخ شدن کتاب‌های کاغذی شروع شده است. این همان اتفاقی است که در «آخرین کتاب جهان» رخ داده.»

«آخرین کتاب جهان» اثر رودهن فیلبریک با ترجمه سمیه کرمی در 200 صفحه و به بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات «کتابسرای تندیس» منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 129396