کتاب «هشتمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۲
 
 
آیین پایانی هشتمین دوسالانه ملی نقاشی ایران با رونمایی از کتابی با همین نام و با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی و استادان و علاقه‌مندان هنر نقاشی، عصر دیروز، سه‌شنبه ۲۷ دی، درسالن سینمای موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.-
کتاب «هشتمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» رونمایی شد
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در ابتدای این مراسم دکتر شالویی، مدیر کل هنرهای تجسمی و عضو شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه ملی نقاشی ایران ضمن تشکر از هنرمندان شرکت کننده، دبیر این دوسالانه و اعضای شورای سیاستگذاری گفت: امیدوارم دوسالانه‌های بعد به طور منظم برگزار شود و از همین الان که دفتر دوسالانه هشتم را می‌بندیم، دفتری دیگر را بگشاییم و از همین جا از دبیر این دوسالانه می‌خواهم تا یک بار دیگر با همین صمیمیت و عشق با همکاران دور هم جمع شوند و دوسالانه نهم را از فردا پایه ریزی کنند.

وی در ادامه سخنانش در این مراسم عنوان کرد: از همه کسانی که در این دوسالانه نقش داشتند، می‌خواهم عملکرد خود و همکاران را دراین دوسالانه نقد کنند و سعی کنند با رفع این نقیصه‌ها دور بعد بهتر و پر رونق‌تر برگزار شود.

در بخشی از این مراسم احمد وکیلی، دبیر این دوسالانه گفت: این دوسالانه نخستین دوسالانه‌ای بود که تمرکز زدایی شده بود وجز تهران شهرهای نیشابور و مشهد نیز مشارکت داشتند و ما باید تلاش کنیم این دوسالانه در همه جای ایران حضور داشته باشد و مختص تهران نباشد.

در انتهای مراسم برگزیدگان در دوبخش مسابقه (نگاهی نو به مکتب هرات) با دریافت تندیس دوسالانه، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال و بخش خارج از مسابقه (آزاد) با دریافت لوح سپاس و مبلغ ۲۰ میلیون ریال معرفی شدند.

کتاب «هشتمین دوسالانه ملی نقاشی ایران»، شامل این آثار برگزیده و برخی از دیگر آثار حاضر در این دوسالانه، در این مراسم رونمایی شد. این کتاب توسط انتشارات موزه هنرهای معاصر به چاپ رسیده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 127541