«قلعه مرغي؛ روزگار هرمي» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۹
 
 
«قلعه مرغي؛ روزگار هرمي» رماني از سلمان امين منتشر شد. وقايع اين رمان كه موضوعي مانند شبكه‌هاي هرمي را دستمايه قرار داده، به وجوهي از مسايل اجتماعي روز در نسبت با مسايل نوجوانان پرداخته است.-
روي جلد كتاب
 
روي جلد كتاب

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، امين، درباره اين رمان توضيح داد: اين كتاب رويدادهاي معمولي زندگي يک نوجوان ساكن يكي از محله‌هاي جنوب شهر تهران را روايت كرده است و مساله اصلي آن نوع و شرايط زندگي اوست كه شكل كلي اغلب وقايع را برايش شكل داده است.

وي افزود: هدف من بررسي جنبه‌هاي مختلف زندگي يک نوجوان و اتفاقاتي است كه وي در مواجهه با چالش هاي مختلف اجتماع امروز با آن مواجه مي‌شود. 

به گفته امين، پايان اين كتاب خيلي باز نيست، ولي داستان فارغ از هر‌گونه جمع‌بندي نويسنده به پايان رسيده است.

اين رمان با لحني ساده و شبيه به محاوره نوشته شده است و اغلب موقعيت‌هاي اين رمان براساس ديالوگ رد وبدل شده ميان قهرمانان شكل گرفته است. 

در بخشي از داستان اين كتاب مي‌خوانيم: «از روز اولي كه اين پسره را ديدم خدا خدا مي‌كردم كه اين قدر كه قيافه‌اش نشان مي‌دهد، ابله نباشد، ولي مي‌بينيد كه احمقانه‌ترين حرف‌ها را با همين اعتماد به نفس مي‌زند. به مرگ مادرم اسكندر مقدوني هم مثل اين بابا در مورد فتح ايران اين قدر با حرارت حرف نزده بود. جابجا توي ذهنم اسمش را گذاشتم اسكندر...»

«قلعه مرغي؛ روزگار هرمي» زمستان امسال (1390)، با شمارگان هزار و 500 نسخه از سوي انتشارات هيلا و ققنوس راهي بازار كتاب شده است. اين كتاب 287 صفحه و قيمت آن  6 هزار و 500 تومان است. 

امين، فارغ‌التحصيل رشته زبان و ادبيات عرب است. «اوني كه نشسته از راست» نيز نام مجموعه شعري از اوست كه از سوي انتشارات «آواي سرنا» به چاپ رسيده است.  

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 126210