بهمنی: به جشنواره شعر فجر فرصت دهیم تا بالنده شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۳۴
 
 
محمدعلی بهمنی، شاعر، معتقد است باید به جشنواره شعر فجر فرصت داد تا به مرور زمان خود را کامل کند و رسانه‌ها نیز باید با حمایت از آن فضا را برای پیشرفت فراهم کنند. به باور وی در این صورت جشنواره شعر فجر به جریانی بالنده تبدیل می‌شود._
محمدعلی بهمنی
 
محمدعلی بهمنی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد خبری جشنواره بین‌المللی شعر فجر، بهمنی درباره برگزاری این جشنواره گفت: هر پدیده‌ای نقاط ضعف و قوت خود را دارد و به مرور زمان و تداوم در برگزاری می‌تواند آن‌ها را کشف و حل کند.

وی افزود: جشنواره شعر فجر و سایر جشنواره‌های ادبی به ایجاد فضای سالم در جامعه می‌انجامند و شاعران و مخاطبان آن‌ها را با یکدیگر پیوند می‌دهند. همین امر به خودی خود تاثیرات غیر قابل انکاری خواهد داشت.

این شاعر ادامه داد: بسیاری از آشنایی‌های شاعران استان‌های مختلف با یکدیگر در جریان همین جشنواره‌ها انجام شده است و شاعران جوان در مواجهه با آثار دیگر شاعران و افکار جدید آن‌ها توانسته‌اند به نگاه‌های تازه‌ای برسند و شعر خود را ارتقا بخشند.

وی اظهار کرد: جشنواره شعر فجر فرصتی است برای این‌که شاعران جوان و توانایی‌های آن‌ها را شناسایی کنیم و از طریق کشف این استعدادها آینده شعری کشور را پربارتر از امروز رقم بزنیم.

بهمنی با نکوهش افرادی که تنها به انتقاد از جشنواره شعر فجر می‌پردازند توضیح داد: برخی از همان ابتدا با نگاهی مغرضانه تنها در پی نقصان‌های این جشنواره گشته‌اند و هرگز خوبی‌های آن را ندیده‌اند، این در حالی است که اگر آینده شعری کشور را دوست داریم باید همه توان خود را برای ایجاد فضایی سالم و سرشار از صمیمیت برای آن فراهم کنیم.

وی در پایان حرکت جشنواره شعر فجر را از آغاز تا امروز حرکتی رو به پیش دانست و گفت: اگر کمی منصف‌تر و صبورتر این حرکت ادبی را نگاه کنیم و با گردانندگان آن همکاری و همفکری کنیم، بی‌شک تبدیل به جریانی بالنده و پویا خواهد شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 123461