«روياي این پاريسي ديوانه» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۱
 
 
«روياي این پاريسي ديوانه» نوشته بهاءالدين مرشدي از سوي نشر افكار به چاپ رسيد. روايت‌هايي متنوع در قالب‌هاي فرمي مختلف كه مضاميني تراژيك و در عین حال طنزگونه را طرح مي‌كنند، از اختصاصات اين كتابند.-
روي جلد كتاب
 
روي جلد كتاب

به گزارش خبرگزاري كتاب يران(ايبنا)، اين مجموعه دربرگيرنده 10 داستان كوتاه است.

پايان‌بندي ابهام‌آميز و نگاه به جزيياتي از مسايل پيرامون كه روايتگر موقعيت‌هايي خاص از زندگي قهرمانان داستانند، از اختصاصات برخي از داستان‌هاي اين كتاب به شمار مي‌آيند.

همچنين بهره‌گيري از زباني ساده و روان در داستان‌هايي كه از زبان راويان مختلف روايت مي‌شوند، ويژگي ديگر آثار اين مجموعه‌اند. 

بخشي از داستان «پنج داستان از كتاب معجزه» اين‌گونه نوشته شده است: «از عبارت دور ريختن بچه با آب لگن خيلي خوشم آمد. خيلي دوست داشتم كه اسم يكي از داستان‌هايم باشد. خيلي با اين اسم درگير شدم. يك روز به خاله‌ام گفتم كه ميخوام داستاني بنويسم با اين اسم. چهره‌اش را در هم كشيد و گفت: چه قدر تلخ.»

«شما نمي‌خواهد نگران باشيد»، «روزي كه برف»، «الهي مرگ بگيري قورباغه»، «پنج‌شنبه‌هايي كه آخر هفته نيست» و «اتاق پشتي»، ‌نام برخي از داستان‌هاي اين مجموعه‌اند.

«روياي این پاريسي ديوانه»، پاييز امسال (1390)، با شمارگان هزار و 100 نسخه از سوي نشر «افكار» منتشر شد.  اين كتاب 76 صفحه و قيمت آن دو هزار و 500 تومان است. 

مرشدي، فارغ‌التحصيل رشته ادبيات نمايشي است. نخستین مجموعه داستان مرشدي، «ماهي كه توت‌فرنگي‌ها سرخ مي‌شوند» نام دارد كه در ‌سال 88 راهي بازار كتاب شد. وي در اين مجموعه نيز به وقايع غالبا تلخ اجتماعي نظر داشته كه از ميان آنان توجه به برخي تبعيض‌ها در دنياي امروز و تبعات آن بر روح و روان انسان‌ها نمود يافته است.

وي داستان‌هاي اين كتاب را با فاصله‌گيري از فرم نوشته و از زباني غالبا خبري براي بيان رويدادهاي مورد نظرش بهره جسته است.

«مراثي» نيز نام مجموعه داستاني از مرشدي است كه به تازگي نگارش آن به پايان رسيده است.

وي در حال حاضر ويرايش يك داستان بلند با نام «خر شيفتگي» را نيز به پايان رسانده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 121272