بررسي «قبله مایل به تو» در سراي اهل قلم

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۴۸
 
 
دومین مجموعه شعر سیدحمیدرضا برقعی با عنوان «قبله مایل به تو» سه‌شنبه (3 آبان) در ادامه سلسله نشست‌های «شعرخوانی و نقد» سرای اهل قلم با حضور منتقدان و علاقه‌مندان این حوزه نقد و بررسی می‌شود.-
سیدحمیدرضا برقعی
 
سیدحمیدرضا برقعی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «قبله مایل به تو»، حمیدرضا شکارسری و بهروز یاسمی به عنوان منتقد حضور دارند. فریبا یوسفی، دبير این دوره از سلسله نشست‌های «شعرخوانی و نقد» سرای اهل قلم، نیز اداره جلسه را برعهده دارد.

سیدحمیدرضا برقعی متولد 1362 است. نخستین مجموعه شعر او با عنوان «طوفان واژه‌ها» از سوی انتشارات ابتکار دانش منتشر و در پنجمین دوره جایزه «کتاب فصل» به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد. این اثر برگزیده جایزه «گام اول» و نامزد دریافت جایزه «کتاب سال» بود. این مجموعه در حال حاضر به چاپ چهاردهم رسیده است.

«قبله‌ مایل به تو» دومین مجموعه شعر برقعی‌ است و سروده‌های او از سال 1387 تا 1389 و در قالب‌های کلاسیک چون غزل، مثنوی، چهارپاره، مسمط و بحر طویل را شامل می‌شود. این دفتر حدود 25 قطعه شعر را در برمی‌گیرد که بیشتر با رویکرد مذهبی و آیینی سروده شده‌اند.

دفتر شعر «قبله مایل به تو» در سال 1379 صفحه از سوی انتشارات فصل پنجم به چاپ رسید و به‌طور مشترک با مجموعه شعر «ماه بالای سر مجنون» در هفدهمین دوره جایزه «کتاب فصل» به عنوان برگزیده انتخاب شد.

نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «قبله مایل به تو» عصر فردا (سه‌شنبه 3 آبان) از ساعت 17 تا 19 در سرای اهل قلم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، شماره دو برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 119937