مرتضي احمدي در بازديد از خبرگزاري (ايبنا):

رسانه شما برافراد جامعه تاثير مي‌گذارد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۴
 
 
مرتضي احمدي، هنرمند عرصه بازيگري و نويسنده، عصر روز گذشته شنبه (23مهر) پس از بازديد از خبرگزاري كتاب (ايبنا) اظهار كرد: فعاليت شما در بين افراد جامعه نفوذ مي‌كند و بسيار مهم است؛ چرا كه مردم را از انتشار و چاپ كتاب‌ها آگاه مي‌كنيد.-
بازديد مرتضي احمدي از ايبنا
 
بازديد مرتضي احمدي از ايبنا
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، مرتضي احمدي، هنرمند 87 ساله عرصه بازيگري و دوبله، 40 سال است كه دست به قلم گرفته و مشغول تحقيق و پژوهش است. وي پس از بازديد از خبرگزاري كتاب، كار اين مركز را بسيار ارزشمند دانست و گفت: فعاليت شما در بين افراد جامعه نفوذ مي‌كند و بسيار مهم است كه مردم را از انتشار و چاپ كتاب‌ها آگاه مي‌كنيد.

وي ادامه داد: در حال حاضر،  تنها اين خبرگزاري است كه در راستاي معرفي و اطلاع‌رساني در حوزه كتاب به طور تخصصي فعاليت مي‌كند و هيچ نهاد ديگري كه به اين كار مشغول باشد  نداريم. اين خبرگزاري راه را به مخاطب كتاب نشان مي‌دهد و محتواي آثار را براي آنها شرح مي‌دهد.

احمدي ترجمه اخبار خبرگزاري كتاب را به زبان‌هاي انگليسي، اسپانيايي و عربي بسيار تاثيرگذار دانست و افزود: يك خبرگزاري كتاب براي يك مملكت 75ميليون نفري بسيار كم است. لازم است اين خبرگزاري در ديگر استان‌ها و شهرستان‌ها شعبه داشته باشد. 

وي تصريح كرد: بايد امكانات و بودجه در اختيار اين خبرگزاري قرار دهند و افراد دلسوز در راس آن باشند تا اين نوع فعاليت را گسترش دهند. چرا اين خبرگزاري در مشهد، شيراز، تبريز و ديگر شهرستان‌ها شعبه ندارد؟ ما ايرانيان با قوميت‌هاي خودمان بيگانه‌ايم و كتاب است كه قوميت‌ها را به هم معرفي مي‌كند.

«مرتضي احمدي» فعاليت هنري خود را از دوره نوجواني و با پيش پرده‌خواني در تئاتر فرهنگ و پارس آغاز كرده است.

از فيلم‌هاي سينمايي‌ اين هنرمند مي‌توان به «گراند سينما»، «ستاره بود»،«سلطان صاحب‌قران»، و بازي در نمايش‌هاي «عروسي فيگارو» «هزار و يك‌شب»، «خسيس»، «مريض خيالي» اشاره كرد. احمدي مدت‌ها به عنوان دوبلور نيز فعاليت كرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 119187