به قلم يدالله آقا عباسي نمايان شد

«جستارهايي در هنر نمايش» بر پيشخان كتابفروشي‌ها

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۲۲
 
 
كتاب «جستارهایی در هنر نمایش» حاوي مجموعه مقالات یدالله آقاعباسی از سوي انتشارات افراز منتشر شد.-
«جستارهايي در هنر نمايش» بر پيشخان كتابفروشي‌ها
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، آقاعباسي توضيح داد: در گزینش و انتخاب این مطالب از میان نوشته‌هایی که سال‌ها در زمینه کار تئاتر در نشریات مختلف فرهنگی و هنری، پایگاه‌های الکترونیکی و سمینارهای مختلف منتشر شده، به عنوان معیار ویژگی پژوهشی و آموزشي استفاده كرده‌ام و آن‌ها را براي چاپ در اين كتاب مد نظر داشتم. 

وي افزود: همه ساله جوانان زیادی به هر دلیل وارد جهان نمایش مي‌شوند، اینکه آنان تا چه اندازه از این هنر متاثر مي ‌شوند و یا بر آن تاثیر می‌گذارند، به مراحلی بستگی دارد كه در تئاتر دانشجویی معمولا این مراحل، حلقه‌های مفقوده‌اند. 

آقاعباسي گفت: اين حلقه‌هاي مفقوده، عامل کارآفرینی برای فارغ‌التحصیلان رشته‌ای تئاتر نیز هستند. در نهايت افرادی با آگاهی همه جانبه فنی از هنر خود می‌توانند به نیازی در جامعه پاسخ گویند؛ نيازهايي که بدون برآورده شدن آن‌ها، جامعه هرگز به تعادل مطلوب نمی‌رسد. 

وي اظهار كرد: دراماتورژي، تئاتر تجربي، اقتباس و مطالب پراكنده ديگر در حوزه نمايش محتواي اين مقالات را شكل مي‌دهد.

«حلقه‌های مفقوده در تئاتر دانشجویی»، «الگویی برای کار حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان نمایش»، «کارکردهای جشنواره»، «دراماتورژی و پژوهش هنری»، «تئاتر تجربی و تجربه تئاتری»، «جایگاه تئاتر شهرستان‌ها در توسعه تئاتر کشور»، «حس نیاز به تئاتر» و «حدود کاربرد لهجه در هنر تئاتر»، نام برخي از مقالات منتشر شده در اين كتابند.

كتاب «جستارهایی در هنر نمایش»، مجموعه مقالات یدالله آقاعباسی در شمارگان 1100 نسخه و با قیمت 6200 تومان از سوی انتشارات افراز عرضه مي‌شود. 

یادداشت سیدجواد روشن دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، ضميمه اين اثر است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 119062