سه‌شنبه در شهر کتاب

جهان بینی "جین آستین" بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۷:۱۴
 
 
نشست هفتگی شهر کتاب، این هفته به بررسی جهان‌بینی جین آستین، نویسنده قرن هجدهم انگلستان اختصاص یافته است. در این نشست که عصر سه شنبه ۶ آذر برگزار می‌شود، رضا رضایی، هوشنگ رهنما و علی خزاعی سخنرانی خواهند کرد.
جین آستین
 
جین آستین
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست هفتگی شهر کتاب که این هفته  سه‌شنبه ۶ آذر برگزار می‌شود، به بررسی جهان‌بینی جین آستین (Jane ‎Austen)، نویسنده انگلیسی اختصاص یافته است.

در این نشست که ساعت ۱۷ آغاز می‌شود، رضا رضایی، هوشنگ رهنما و علی خزاعی پیرامون زندگي و آثار اين نويسنده به سخنرانی می‌پردازند.

جین آستین در سال 1775 ميلادي در جنوب شرقی انگلستان به دنیا آمد. او هفتمین فرزند یک کشیش بود و نوشتن را از دوران نوجوانی شروع کرد. برخی از رمان‌های او چون «عقل و احساس»، «غرور و تعصب»، «منسفیلد پارک» و «اما» شهرت جهانی دارند. جین آستین در 1817 ميلادي در وینچستر درگذشت.

رمان‌های جین آستین از پرخواننده‌ترین آثار در ادبیات جهانند و حدود دویست سال است که نسل‌های پیاپی رمان‌ دوستان را مجذوب خود كرده‌اند.

از این نویسنده به تازگی چهار رمان «عقل و احساس»، «غرور و تعصب»، «منسفیلد پارک» و «اِما» با ترجمه‌ رضا رضایی و به همت نشر نی منتشر شده است و دو رمان «نورثنگر ابی» و «ترغیب» نیز به زودی منتشر می‌شوند. همچنین کتاب «جین آستین» نوشته‌ مارگانیتالسکی با ترجمه‌ هوشنگ رهنما و به همت انتشارات هرمس به تازگی منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11835