مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی خبر داد

چاپ نشریه تخصصی قصه و داستان حوزه کودک و نوجوان در کشور

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۵۷
 
 
محمدحسنی، مدیرعامل بنیاد ادبیات داستانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپ نشریه تخصصی قصه و داستان حوزه کودک و نوجوان در کشور تا پایان سال جاری خبر داد.-
چاپ نشریه تخصصی قصه و داستان حوزه کودک و نوجوان در کشور
 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، محمدحسنی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سراسری ادبیات کودک و نوجوان رضوی گفت: عرصه شعر و داستان به‌واسطه به‌کارگیری ذهن و خیال عرصه‌ بسیار پرخطر و دشواری است و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند از توانایی بالایی بهره‌مند هستند. 

وی ادامه داد: سرمایه و ابزار نویسنده خیال است و افرادی که این سرمایه را در عالم قدس رضوی به کار می‌گیرند آثار ارزشی و فاخری از خود خلق می‌کنند. 

حسنی بر ضرورت بهره‌گیری از منابع ناب اسلامی در خلق آثار هنری تاکید کرد و گفت: اگر هنرمند با ارزش‌های الهی مانوس باشد و از مضامین دینی و قرآنی در خلق آثار خود بهره‌ گیرد اثری که ارايه می‌دهد یک اثر الهی است. 

وی با بیان اینکه فعالیت در عرصه کودک و نوجوان از حساسیت بالایی برخوردار است، افزود: حوزه کودک و نوجوان حوزه حساس و سنگینی است و باید سرمایه‌گذاری بسیاری در این حوزه کرد و با ارايه آثار ارزشی و فاخر الگوهای درستی به کودکان و نوجوانان عرضه کرد. 

مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپ نشریه تخصصی قصه و داستان حوزه کودک و نوجوان در کشور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در این نشریه سعی می‌شود به صورت تخصصی به حوزه قصه و شعر کودک و نوجوان با به کارگیری مطالب و ابزارهای جذاب و متنوع پرداخته شود. 

حسنی تاثیرگذاری جشنواره‌های کودک و نوجوان را بسیار بالا دانست و افزود: از آنجا که روح و نفس کودک و نوجوان آماده پذیرش حقایق بوده و دارای پاکی و سادگی خاص خود است کارکردن در این حوزه بسیار تاثیرگذار و باارزش است. 

وی جشنواره ادبیات کودک و نوجوان رضوی را گام مؤثری در راستای توجه به فرهنگ و هنر کودک و نوجوان دانست و گفت: تلاش هنرمندان کودک و نوجوانی که در این جشنواره شرکت کرده و آثار خود را ارائه داده‌اند ستودنی و ارزشمند است و باید از این قشر حساس و آینده‌ساز کشور به خوبی حمایت کرد.

ي
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 117907