يك بار ديگر سه تفنگدار بر پرده سينما

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۶
 
 
فيلم سينمايي «سه تفنگدار» با اقتباس از رمان مشهور «الكساندر دوما» به زودي نمايش جهاني خود را آغاز خواهد كرد.-
يك بار ديگر سه تفنگدار بر پرده سينما
 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از سايت آي.ام.دي.بي، كارگرداني اين فيلم بر عهده «پل اندرسون» است كه پيش از اين ساخت آثاري چون «مسابقه مرگ»، «راندگي» و «رزيدنت اويل» را در كارنامه‌اش به ثبت رسانده است.

الکساندر دوما ­رمان‌نویس و نمایشنامه ­نویس فرانسوی كه لقب «سلطان پاریس» را به او داده بودند، براي نگارش رمان‌های ماجراجویانه‌اش، از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رود و
بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند. 

دوما در پنجم دسامبر سال 1840 در حالی که 68 سال از بهار زندگی‌اش می‌گذشت نقاب رخ در خاک کشید و به ابدیت پیوست.

تاكنون فيلم‌ها و مجموعه‌هاي تلويزيوني زيادي بر اساس آثار دوما ساخته شده كه در مجموع تعداد آن‌ها به 247 اثر مي‌رسد.

سه تفنگدار رمان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم به نامهای آتوس، پورتوس، آرامیس و همچنین جوانی دلیر و باهوش به نام دارتن‌یان است که جزو تفنگداران سلطنتی می‌شود.
 
سه تفنگدار در سال 1844 میلادی به‌صورت دنباله‌دار در یکی از مجله‌هاي فرانسوی منتشر شد. این کتاب نخستين بار توسط محمد طاهر میرزا قاجار در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار به فارسی ترجمه و به صورت چاپ سنگی منتشر شد. 

در سال‌های بعد ترجمه جدیدی از کتاب توسط ذبیح‌الله منصوری صورت گرفت که بارها تجديد چاپ شد. ترجمه اخیر در 10 جلد منتشر شده است.

در اين فيلم بازيگراني چون «ميلا يوويچ»، «اورلاندو بلوم» و «كريستوفر والتس» به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 117723