با فیلمی درباره شکسپیر

خالق گودزیلا به نمایشگاه کتاب فرانکفورت می رود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۵۲
 
 
«رولند امریش» فیلمساز آلمانی سه هفته پیش از اکران فیلم تازه اش كه به شكسپير، نمايشنامه نويس مطرح انگليسي مربوط مي‌شود، با حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت به معرفی آن می پردازد.-
رولند امریش
 
رولند امریش
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، «امریش» در تاریخ 14 اکتبر (22 مهر) در نمایشگاه فرانکفورت حضور می یابد. تازه ترین فیلم این کارگردان سینما که «ناشناس» نام دارد به این مساله می پردازد که آیا ویلیام شکسپیر تمامی آثارش را شخصا به رشته تحریر درآورده است؟
 
این فیلم یک تریلر سیاسی در این باره است که در حقیقت «ادوارد دور» نجیب زاده دربار الیزابت اول، نمایشنامه های «ویلیام شکسپیر» را نوشته است. فیلم «ناشناس» در کنفرانس مطبوعاتی اینترنتی «استوری درایو» نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درمی آید. 

«هولگر فولند» از مسئولان نمایشگاه فرانکفورت در این زمینه اعلام کرد: این که «ناشناس» امریش این جا به نمایش درمی آید، بیش از هر چیز آشکار می کند که نمایشگاه کتاب فرانکفورت برای صنعت فیلم نیز به یک محل دیدار مهم بدل شده است.
 
«امریش» در نظر دارد در مقدمه اکران این فیلم با شکسپیرشناسان در مورد سوال هایی که مدت ها مورد بحث نویسندگان بوده، به بحث و گفت‌وگو بنشیند.
 
فیلم انگلیسی زبان «ناشناس» به نویسندگی «جان اورلوف» در تاریخ 3 نوامبر (12 آبان) در سینماهای آلمان به نمایش گذاشته می شود. زمان اکران این فیلم در سینماهای آمریکا 28 اکتبر (6 مهر) خواهد بود. 

«رونالد امریش» کارگردان، تهیه کننده وفیلمنامه نویس متولد 10 نوامبر 1955 در اشتوتگارت است. او بیش از هر چیز با ساخت فیلم هایی همچون «روز استقلال»، «گودزیلا»، «روز پس از فردا» ، «2012» و «دروازه ستاره» مربوط به سال 1994 به شهرت دست یافته است.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2011 از 12 تا 16 اکتبر (20 تا 24 مهر) در شهر فرانکفورت آلمان برپا می شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 117219