فريده گلبو:كتاب هاي خودم را عيدي مي‌دهم

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۵ ساعت ۱۶:۳۹
 
 
فريده گلبو معتقد است ما كه آدم هاي فرهنگي هستيم چه بهتر است كه به يكديگر عيدي فرهنگي بدهيم.او كتاب‌هاي خودش را به ديگران عيدي مي‌دهد.
فريده گلبو:كتاب هاي خودم را عيدي مي‌دهم
 
"فريده گلبو" در گفت و گو با خبرنگار ادبيات خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)،درباره بهترين كتاب‌هايي كه در سال هشتاد و پنج خوانده است،گفت:من در طول سال چند كتاب را با هم شروع مي كنم و همواره كتاب‌هاي بسياري در دست مطالعه دارم.اما در ميان كتاب هايي كه درطول يك سال اخير خواندم، چند كتاب نظرم را جلب كرد كه مي‌توان به كتاب "وقتي نيچه گريست" نوشته" اروين يالوم" با ترجمه سپيده حديد كه از سوي انتشارات كاروان منتشر شده است اشاره كنم.

وي تصريح كرد:از ديگر كتاب هايي كه نظرم را جلب كرد،مي توانم به كتاب‌هاي "عارفان راز" درباره عرفان با محوريت مولانا، نوشته علينقي محمودي بختياري و "كيميا خاتون" نوشته سعيده قدس اشاره كنم. 

نويسنده كتاب "كنتس سلما " ادامه داد:در حوزه شعر نيز كتاب "گرگي در كمين" سروده "عباس كيارستمي" نظرم را جلب كرد. شعرهاي اين مجموعه از جهت تصويري بودن با توجه به اين كه كيارستمي يك عكاس حرفه‌اي است،بسيار خواندني هستند به طوري كه دوست دارم اين كتاب را بارها و بارها بخوانم .

گلبو افزود:براي مطالعه در نوروز هنوز كتابي انتخاب نكرده‌ام و در روزهاي پاياني بايد سري به كتابفروشي بزنم تا بتوانم كتاب‌هاي مورد نيازم را پيدا كنم. 

اين نويسنده با اشاره به اهميت سنت عيدي در نوروز گفت:چه بهتر است ما كه آدم هاي فرهنگي هستيم به يكديگر عيدي فرهنگي بدهيم و من هر زمان كه كتاب هايم منتشر مي شود، از ناشر به جاي حق تحرير كتاب مي گيرم و كتاب هاي خودم را به دوستان و ميهمانانم عيدي مي دهم و از ميان  كتاب هايم "كنتس سلما "و "دوغريب "،" كتاب جادو" و "خسرو شيرين " را به عنوان عيدي به نزديكانم مي دهم. 


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 1163