معرفي شهيد «غلامرضا طرق» در کتاب «من اهل كاشانم»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۹
 
 
زندگي‌نامه سروان شهيد غلامرضا طرق، يكي از فرماندهان ارتشی عضو لشكر 92 زرهي خوزستان، به وسيله محمد بداقي به صورت رمان نوشته شده است. این کتاب به همت انتشارات‌سوره‌سبز و با عنوان «من اهل كاشانم» به چاپ خواهد رسيد.-
معرفي شهيد «غلامرضا طرق» در کتاب «من اهل كاشانم»
 

محمد بداقي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) درباره رمان «من اهل كاشانم» اظهار كرد: دوران كودكي و نوجواني و عضويت غلامرضا طرق در ارتش، حضور در جبهه‌هاي دفاع مقدس و شهادت او را در این رمان به تصویر كشیده‌ام.

وي با اشاره به محدود بودن اطلاعات مرتبط با اين شهيد گفت: شخصيت‌هاي نام‌بُرده شده در كتاب «من اهل كاشانم» در مقاطع مختلف از زندگي غلامرضا طرق با هم پيوند مي‌خورند و در ارتباط‌ هستند. اين اطلاعات با تكيه بر گفته‌هاي اعضاي خانواده و همرزمان او گردآوري شده‌اند.

نويسنده كتاب «پدر بزرگ» افزود: شهيد طرق، فرمانده يكي از گردان‌هاي لشكر 92 زرهي خوزستان و عضو گردان شهادت نيروي زميني ارتش بوده است. اين گردان، به همت شهيد صيادشيرازي در قرارگاه جنوب تشكيل شد. اعضاي اين گردان خط شكن، ويژگي‌هاي خاصي مانند ورزيدگي جسماني و آمادگي براي رو به رويي با هر خطري را دارا بودند.

بداقي با انتقاد از پايان غم‌انگيز برخي از زندگي‌نامه‌هاي داستاني شهیدان دفاع‌مقدس اظهار كرد: كتاب «من اهل كاشانم» با ماجراي عروسي مطهره، دختر شهيد غلامرضا طرق به پايان مي‌رسد.

كتاب «من اهل كاشانم» در آينده‌اي نزديك و به همت انتشارات سوره‌سبز به چاپ خواهد رسيد. 

سروان شهید غلامرضا طرق، سال 1340 در کاشان به دنیا آمد و در سال 58 وارد دانشگاه افسری شد. با آغاز جنگ تحميلي عراق علیه ایران، به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شد و سرانجام در روز 21 بهمن ماه سال 1364 و در عمليات والفجر 8 به شهادت رسيد. پيكر او تاكنون پيدا نشده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115342