بعد از «پایان یک مرد» به قلم فریبا کلهر

«شروع يك زن» در کتاب‌فروشی‌های ایران شكل گرفت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۹
 
 
رمان «شروع يك زن» دومين رمان فريبا كلهر بعد از رمان «پايان يك مرد»، منتشر شد. قهرمان اصلي اين كتاب درپی اتفاقات جديدي كه برايش رخ داده است، وارد مراحل تازه‌اي از زندگي اجتماعي و شخصي مي‌شود.-
«شروع يك زن» در کتاب‌فروشی‌های ایران شكل گرفت
 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، داستان «شروع يك زن»، درباره دغدغه‌هاي زني به نام «پروين» است كه در آستانه جدا شدن از همسرش پس از چند سال به ايران بازگشته است.

وي در اين ايام همكلاسي دوران دانشجويي‌اش «بهرام» را پيدا مي‌كند.

شخصيت بهرام در اين كتاب به گونه‌اي توصيف شده كه گويي نسبت به همه موضوعات شخصي و اجتماعي زندگي‌اش احساسي نوستالژيک دارد.

داستان اين كتاب در چند فصل به هم پيوسته و از زبان راوي اول شخص روايت شده است. 

در روايت اصلي اين داستان مروري بر برخي از مسايل اجتماعي سال‌هاي اخير از نظر دور نمانده است،‌ ضمن آنكه نويسنده سعي داشته تا رگه‌هايي از روحيات بعضا روشنفكرانه شخصيت‌ها را همراه با کشفیات شهودي و دروني آن‌ها نشان دهد.

زبان در اين مجموعه ساختاري روان دارد و نویسنده بیش از این‌که دغدغه فرم‌گرایی داشته باشد به روایت قصه توجه کرده است.

 بخشي از داستان اين كتاب: «پنج سال بعد برگشتم به ايران، نه اينكه دلم براي فاميل و دوست آشنا تنگ شده باشد. برگشتم چون قرار بود از بهمن جدا بشوم. در غروب پاييزي كه دخترم خوابيده بود، پرده اتاق پذيرايي را كنار زدم و به مناره‌هاي نيمه ساخته مسجد ولنجك نگاه كردم. وقت اذان بود و همان طور ايستادم و دعا كردم كه اگر از بلندگوهاي مسجد اذان مغرب پخش مي‌شود، موذنش حسينعلي شريف باشد كه بود...»

«شروع يك زن»، نوشته فريبا كلهر، تابستان امسال (90)، به شمارگان 1650 نسخه ‌از سوي انتشارت ققنوس راهي بازار كتاب شد. اين كتاب 167 صفحه و قيمت آن سه‌هزار و 500 تومان است. 


«خداي من» يكي از كتاب‌هاي فريبا كلهر در حوزه كودك و نوجوان، در بيست و هشتمين كتاب سال جمهوري اسلامي ايران شايسته‌ تقدير شد.

«پايان يك مرد» نيز نام اولين رمان كلهر در حوزه بزرگسال است كه بهار امسال(90) از سوي نشر مركز به چاپ رسيد. 

«قصه‌هاي عاشورايي براي بچه‌ها»، کتاب دیگری از این نویسنده است که در 10 جلد منتشر شده است. هریک از مجلد‌های این کتاب بر اساس يكي از شخصيت‌هاي مهم و تاثيرگذار واقعه عاشورا نوشته شده و نخستين مجلد آن با داستاني درباره امام حسين(ع) شروع مي‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 115108