رمان «خانه كوچک» منتشر شد

محمدعلي علومي: ادبيات مردم‌پسند اصلي‌ترين وجه ادبيات معاصر جهان است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۸
 
 
رمان«خانه كوچک»، ‌تاز‌ه‌ترين اثر داستاني محمدعلي علومي در قفسه كتابفروشي‌ها جاي گرفت. نويسنده، اين كتاب را در ژانر مردم‌پسند خوانده است و ادبيات عامه‌پسند را به لحاظ معيارهاي ارزشمند آن، بخشی وسيع و پرمخاطب از ادبيات دنيا مي‌داند.*
روي جلد كتاب‌، محمدعلي علومي
 
روي جلد كتاب‌، محمدعلي علومي

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، «خانه كوچک» علومي، در حالي از سوي نشر «آموت» به چاپ رسيده، كه اين نويسنده اين روزها رماني ديگر با نام «ظلمات» را در نشر «افكار» در حال انتشار دارد.

علومي درباره «خانه كوچک» گفت: در اين داستان آنچه در نهايت مخاطب را هدايت مي‌كند و نقش نجات‌دهنده را در مواجهه با ناكامي‌ها و ناملايمات دارد، عشق و نيات پاک عاشقانه ميان شخصيت‌هاي داستاني است. 

قهرمان اصلي اين داستان «امیر» كه به دليل ماجرايي عاشقانه معتاد مي‌شود، در مواجهه و تاثير از يک ماجراي عاشقانه نيز از اعتياد نجات پيدا مي‌كند. 

علومي كه اين رمان را متعلق به ژانر ادبيات مردم‌پسند مي‌داند درباره موضع منفی برخي از نويسندگان نسبت به اين نوع از ادبيات توضيح داد: متاسفانه در ايران برخي نويسندگان خود را روشنفكر مي‌نامند و سعي مي‌كنند به عرصه‌هاي مردم‌پسند وارد نشوند،‌ در حالي‌كه نشانه‌هاي ادبيات عامه‌پسند و توجه به معيارهاي ارزشمند اين ادبيات امروزه بخش وسيع و پرمخاطب ادبيات دنيا را به خود اختصاص داده است.

رمان «خانه کوچک» نوشته «محمدعلی علومی»، تابستان امسال(90) از سوي نشر آموت منتشر شد.

اين كتاب 384 صفحه و قیمت آن هشت هزار تومان است.

محمدعلي علومي همچنين تا چند هفته ديگر رمان حجيم «پري‌باد» را از سوي نشر «آموت» راهي بازار كتاب مي‌كند. وي اين كتاب را دربرگيرنده همه دانستني‌هاي خود در زمينه فرهنگ، ‌اسطوره و تاريخ معاصر ايران بيان كرده و آن را «وصيت‌نامه ادبي و هنري‌»اش خوانده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 112911