بزرگداشت «جين آستين» در آمریکا

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۱۳
 
 
مراسم بزرگداشت «جين آستين» در خانه-‌موزه «لوكاست گرو» آمريكا برگزار شد._
بزرگداشت «جين آستين» در آمریکا
 
به گزارش خبرگزاري کتاب ايران (ايبنا) به نقل از كورير ژورنال‌، در مراسم بزرگداشتی که برای «جين آستين» نويسنده مشهور انگليسي در روز شنبه در خانه-‌موزه «لوكاست گرو» ايالت جورجياي آمريكا برگزار شد بیش از هزار نفر شرکت کردند. 

این مراسم بزرگداشت بخشي از فستيوال «جين آستين» بود که امسال چهارمين دوره خود را پشت سر مي‌گذارد. در اين فستيوال برنامه‌هاي متعدد فرهنگي و تفريحي به یاد این نویسنده کلاسیک برپا شد. 

بیشتر برنامه های این جشنواره یادآور قرن هجدهم بود و زناني كه در اين مراسم شركت كردند، لباس‌هاي زمان «آستين» را به تن داشتند. 

«جين آستين» نويسنده کلاسیک و ماندگار انگليسي با  آثارش جایگاهی خاص در ادبيات غرب دارد و شناخت او از زنان و موقعیت های اجتماعی، نه تنها او را به يكي از مشهورترين رمان‌نويسان عصر خودش تبديل كرده، بلکه تازگی و طراوتی به آثارش بخشیده که آنها را هنوز خواندنی کرده است. رمان «غرور و تعصب» مشهورترین اثر این نویسنده و «اما»، «عقل و احساس» و «پارك منسفيلد» از دیگر آثار اوست. او که متولد سال 1775 بود، 18 جولای(27 تیر) 1817 درگذشت.

از آنجا که جین آستین چند سالی از عمر خود را در شهر باث در 150 کیلومتری غرب لندن سپری کرد و این شهر به عنوان محل اقامت او مشهور است، این شهر نیز هر سال جشنواره‌ای به نام جشنواره جین آستین برگزار می‌کند.


Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 110577