کانون، نماينده ايران در نمایشگاه کتاب توکیو 2011 بود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۰۰
 
 
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان براي هفتمين سال متوالی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو شرکت کرد._
کانون، نماينده ايران در نمایشگاه کتاب توکیو 2011 بود
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اين کانون در نمایشگاه كتاب توكيو 2011 حضور يافت و بیش از 100 عنوان از کتاب‌های برتر خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.

كانون علاوه بر کتاب‌، محصولات فرهنگي ديگري چون کتاب‌های الکترونیک، کتاب‌های صوتی و کتاب‌فیلم‌های توليدي اش را در این نمایشگاه به نمایش گذاشت.

حضور در اين نمايشگاه بين‌المللي، زمينه مذاکرات كانون با ناشران و کتاب‌فروشی‌های ژاپن و دیگر کشورها را فراهم آورد. در اين راستا  توافق‌هايي براي فروش تک‌نسخه‌ای و خرید و فروش حق نشر آثار (کپی رایت) کتاب‌هاي مناسب كودكان و نوجوانان در اين نمايگاه انجام گرفت.

کانون در طول برگزاری اين نمایشگاه موفق به فروش کپی‌رایت 11 عنوان کتاب و هزاران جلد از کتاب‌هایش به ناشران و کتاب فروشی‌های ژاپنی شد و در مجموع غرفه‌ی کانون با استقبال خوبی در این نمایشگاه روبه‌رو بود.

کانون و سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تنها نمایندگان ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب توکیو بودند.

نمایشگاه كتاب توكيو، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های کتاب در آسیاست. اين نمايشگاه در روز‌های 16 تا 19 تیر در شهر توکیو ژاپن برگزار شد.

دو روز اول این نمایشگاه به شکل تخصصی، به انجام مذاکرات مربوط به خرید و فروش کپی رایت اختصاص داشت و تنها دست اندرکاران صنعت نشر مجاز به بازدید از نمایشگاه بودند و در روزهای سوم و چهارم بازدید برای عموم آزاد بود و علاقه‌مندان می‌توانستند از نمایشگاه دیدن کنند.

در نمایشگاه بین‌المللی کتاب توکیو 1200 غرفه‌دار به ارایه تازه‌های نشر خود پرداختند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 110360