گزيده شعر در مدح حضرت ابوالفضل(ع)

«آبروی آب‌» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۰
 
 
به مناسبت ميلاد حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) کتاب «آبروی آب‌»، گزيده شعر شاعران معاصر در مدح حضرت ابوالفضل(ع) به کوشش کامران شرفشاهی توسط انتشارات «هزاره ققنوس» منتشر شد._
«آبروی آب‌» منتشر شد
 

شرفشاهی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: در این اثر 150 قطعه شعر درباره شخصیت، سجایا و کرامات حضرت ابوالفضل(ع) و شهادت ایشان گنجانده شده است.

وی درباره چگونگی انتخاب این اشعار توضیح داد: این شعرها از میان آثار شاعران معاصر انتخاب شده‌اند. از هر شاعر یک قطعه شعر و بهترین نمونه شعری او در این زمینه را برای انتشار در این کتاب برگزیده‌ام. همچنین سعی کرده‌ام تمامی قالب‌های شعری را پوشش دهم.

این شاعر افزود: این آثار از لحاظ محتوا و فرم از میان آثار غنی‌تر انتخاب شده‌اند.

وی درباره چگونگی پرداختن شاعران به آن حضرت اظهار كرد: یکی از جلوه‌های شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) رویکردی است که به‌طور گسترده از زمان واقعه عاشورا نسبت به ایشان در عرصه هنر و ادبیات پدید آمد و با گذشت زمان روز به روز بر دامنه آن افزوده شد. 

شرفشاهی ادامه داد: به جرات باید گفت کمتر شاعر شيعی را می‌توان يافت که شعری درباره فضايل حضرت ابوالفضل(ع) نسروده باشد. بنابراین تعداد آثار در مدح و منقبت آن حضرت بسیار است و نمی‌توان تعداد آن‌ها را دقیقا محاسبه کرد.

خسرو احتشامی، حسین اسرافیلی، رضا اسماعیلی، وحید امیری، عباس براتی‌پور، پوپک پرورش، ضیاء‌الدین ترابی، سارا جلوداریان، کاظم جیرودی، سیدحسن حسینی، ناصر حامدی، ناصر خدام، احد ده‌بزرگی، جلیل دشتی‌مطلق، اسحاق راهب، قاسم رسا، محمد رستگار، مهناز سپهری، محمود سنجری، محمود شاهرخی، محمود شریفی، سیدضیاء‌الدین شفیعی، حسن صالحی، مصطفی علی‌پور، علی‌رضا قادری، بهروز قزلباش، نرگس گنجی، سهیل محمودی، مجید ملامحمدی، هادی منوری، سلمان هراتی، سعید یوسف‌نیا و سیدرضا موید برخی از شاعرانی هستند که اشعار آن‌ها در این کتاب آمده است.

کتاب «آبروی آب‌» در 260 صفحه قطع رقعی،‌ شمارگان هزار و 200 نسخه و قیمت 43 هزار ريال توسط انتشارات هزاره ‌ققنوس منتشر شد.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 110042