۱
 

نگارش رمان برادران باكري

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۴
 
 
نصرت‌الله محمودزاده در تازه‌ترين اثر خود، تفكرات، اعتقادات و نوع نگاه سرداران شهيد، مهدي و حميد باكري به زندگي را در قالب رمان ثبت كرده است.\
شهيدان حميد و مهدي باكري
 
شهيدان حميد و مهدي باكري
نصرت‌الله محمودزاده در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) اظهار داشت: در اين اثر كه مراحل آخر تدوين را پشت سر مي‌گذارد، نگاه سرداران شهيد حميد و مهدي باكري در عمليات‌هاي خيبر و بدر به تصوير كشيده شده‌است.

وي ادامه داد: آثار ديگري كه با محوريت براداران باكري نوشته شده، در قالب‌هاي خاطره، گزارش و تك بعدي بوده‌اند. در حالي كه در اين رمان با نگاهي معناگرا به رويكرد برادران باكري به زندگي و تقابل بين شهادت و مُردن از نظر آنان پرداخته شده است.

خالق كتاب "سفر سرخ" تصريح كرد: در واقع در اين رمان، مسايل دروني انسان‌هاي زير آتش گلوله و وسوسه‌هاي برگشتن و دل كندنشان مورد توجه قرار گرفته‌اند. 

محمودزاده در پايان با اشاره به اين كه هنوز نامي براي اين اثر انتخاب نكرده، يادآور شد: احتمالا اين رمان توسط انتشارات قدياني به چاپ خواهد رسيد.

مهدي باكري سال 1333 در شهرستان مياندوآب متولد شد و 25 اسفند ماه سال 1363 با سمت فرماندهي لشكر عاشورا در عمليات بدر به شهادت رسيد.

حميد باكري سال 1334 در شهر اروميه متولد شد و در عمليات والفجر مقدماتي، جانشين لشكر 31 عاشورا بود. وي ششم اسفند ماه سال 1362 در عمليات خيبر به شهادت رسيد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 108451
 


 
Denmark
۱۳۹۶-۱۲-۰۵ ۰۷:۰۲:۰۷
درود برشهیدان باکری وهمه شهدا (224489)