براي عرضه يك ميليون جلد كتاب

نمايشگاه تخصصی كتاب كودك و نوجوان اروميه گشايش يافت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۱۳
 
 
نخستين نمايشگاه تخصصي كتاب كودك و نوجوان استان آذربايجان غربي عصر ديروز( دوشنبه 24 خرداد) با حضور مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اروميه و جمعي از مسوولان و شخصيت‌هاي فرهنگي و اصحاب قلم افتتاح شد.
پوستر نمايشگاه
 
پوستر نمايشگاه

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در افتتاحيه‌ي نمايشگاه كتاب كودك و نوجوان اروميه، مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان آذربايجان غربي در سخناني، انس بيشتر كودكان و نوجوانان با كتاب در ايام تابستان و اوقات فراغت و توسعه فرهنگ كتابخواني را از اهداف اصلي اين نمايشگاه خواند.
 
علي كريمي، ابراز اميدواري كرد: برگزاري اين نمايشگاه و حركت‌هاي مؤثر فرهنگي نظير آن به اعتلاي فرهنگ مطالعه كمك كند و محركي باشد براي خانواده‌ها تا در كنار ساير هزينه‌ها، مبلغي را نيز به كتاب اختصاص دهند.
 
در ادامه اين مراسم، محمدتقي حق‌بين از اعضاي انجمن فرهنگي ناشران كتاب كودك و نوجوان ضمن تشكر از مسوولان و ارائه گزارش نحوه برگزاري نمايشگاه، يادآور شد كه اروميه، نخستين استان برگزاري نمايشگاه تخصصي كتاب كودك و نوجوان است و اين، نشانگر تيزبيني مديران استان و توجه به اوقات فراغت و توسعه فرهنگ كتابخواني كودكان و نوجوانان در اين استان است. 

وي اختصاص 40 درصد تخفيف در عرضه كتاب‌هاي اين نمايشگاه را فرصت مناسبي براي تهيه و خريد كتاب براي كودكان دانست و اظهار اميدواري كرد در ديگر استان‌ها نيز چنين اقداماتي صورت گيرد.
 
در اين نمايشگاه 5000 عنوان كتاب ـ در يك ميليون نسخه ـ از 98 ناشر كودك و نوجوان سراسر كشور ارايه مي‌شود.
نخستين نمايشگاه تخصصي كتاب اروميه از امروز 25خردادماه به مدت يك هفته از ساعت 9 صبح تا 13 و 17 تا 21 در نهاد كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اروميه داير است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 107916