امینی «لبخند سعدی» را نوشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۵۴
 
 
«لبخند سعدی» عنوان اثری از اسماعیل امینی است كه نگاهی به اشعار طنز سعدی دارد. این کتاب به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.\
اسماعیل امینی
 
اسماعیل امینی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری انتشارات سوره مهر، امینی درباره این کتاب گفت: با توجه به این‌که تاکنون به نقش طنز در اشعار سعدی کمتر توجه شده است، در این کتاب سعی کرده‌ام این گونه اشعار را از غزلیات سعدی گردآوری کنم.

وی در ادامه توضیح داد: تلاش کرده‌ام با تعمق در غزلیات سعدی و نشان دادن طنز در آثارش، توجه مخاطبان را به طنز اندیشمندانه این شاعر نام‌آور جلب کنم و به جامعه ادبی اشعار طنزگونه او را یادآور شوم.

امینی ادامه داد: سعدی نگاه طنز به جهان پیرامونش داشته است و این امر را می‌توان در اشعار او نیز دید. برهمین اساس هدف من در تدوین این اثر بررسی این شگردها و تکنیک‌های طنز‌آمیز در اشعار و غزلیات سعدی و معرفی آن‌ها به علاقه‌مندان او بوده است.

وی اظهار داشت: این‌ نکته که در روزگار سعدی با توجه به نگاه رندانه او چه مسائلی مدنظرش بوده است همواره توجه‌ام را به خود جلب می‌کرد. در ابتدا فکر نمی‌کردم حجم این کار زیاد شود اما نگاه سعدی نگاهی از جنس طنز است و در ادبیات او بسیار دیده می‌شود.

کتاب «لبخند سعدی» از تولیدات مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در 424 صفحه، قطع رقعی و شمارگان دو هزار و 500 نسخه توسط  سوره مهر منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 107340