کتاب‌های پرفروش کانون معرفی شدند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۱
 
 
«مجموعه کتاب‌های جادویی کوچک»، «جزیره‌ی هزار داستان»، مجموعه کتاب‌های «باز کن، ببین»، مجموعه کتاب‌های «قصه‌گویی»، «جزیره‌ی بی‌تربیت‌ها»، «جادوگر بیکار»، «ابر اومد، بارون اومد»، «کمی با هم بخندیم»، «دختری با روبان سفید» و «هستی» از جمله‌ي كتاب‌هاي پرفروش‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه کتاب تهران بودند.
کتاب‌های پرفروش کانون معرفی شدند
 
ايبنا نوجوان: انتشارات كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نام كتاب‌هاي پرفروش‌ خود در بيست‌وچهارمين نمايشگاه كتاب بين‌المللي تهران را اعلام كرد.

يكي از اين آثار پرفروش، «مجموعه کتاب‌های جادویی کوچک» شامل سه کتاب فروشگاه، حیوانات دست‌آموز و اسباب‌بازی‌ها است که به‌تازگی برای گروه سنی "الف" و "ب" تولید شده‌اند. در این کتاب‌ها، خردسالان با اسباب‌بازی‌ها، حیوانات خانگی و میوه‌های مختلف آشنا می‌شوند. 

«جزیره‌ی هزار داستان» نوشته‌ی ادوارد پکارد با ترجمه‌ی شهین‌دخت بهزادی برای گروه سنی "ج" و "د" منتشر شده است. در اين كتاب‌ها، قهرمان هر داستان ـ که همان خواننده‌ی داستان است‌ ـ می‌تواند قدرت تصمیم‌گیری، انتخاب و مسوولیت‌پذیری خود را بسنجد و نتیجه‌ی کار خود را ببیند. 

مجموعه‌ی «باز کن، ببین» شامل چهار کتاب «متضادها»، «شکل‌ها»، «رنگارنگ» و «اعداد» با ترجمه‌ي زهرا احمدی است. در این کتاب‌ها، کودکان با مفاهیم مختلف هندسی و... آشنا می‌شوند. 

مجموعه‌ی 10 جلدي «قصه‌گویی» نيز براي گروه‌هاي سنی "الف"، "ب" و "ج" قابل ‌استفاده است. 

«جزیره‌ی بی‌تربیت‌ها» مجموعه‌ای ده‌جلدی است که تاکنون یک جلد از آن منتشر شده است. داستان این مجموعه مربوط به یک جزیره‌ی فرضی است که در آن یک قصر وجود دارد و آخرین بازمانده‌ی یک سلسله منقرض‌شده پادشاهی در این قصر به سرایداری می‌پردازد. داستان‌هاي اين كتاب اگرچه هر كدام مستقل هستند؛ ولي یک داستان واحد را دنبال می‌کنند. 

«جادوگر بیکار» نوشته‌ی جانی روداری برای گروه سنّی "ج" و "د" است. این یک کتاب معمولی نیست؛ زیرا هر قصه‌ی آن دارای سه پایان است. در حقیقت این کتاب وسیله‌ای است برای بازی کردن؛ روش بازی با آن هم به این شکل است که خواننده در ابتدا قصه را می‌خواند و تصویر مربوط به آن را با دقت نگاه می‌کند. سپس آن پایانی را که از نظر خودش منطقی‌تر و واقع‌تر است انتخاب می‌کند. 

«ابر اومد، باد اومد» مجموعه‌ی شعرهای افسانه شعبان‌نژاد برای گروه سنی "الف" و "ب" است.
 
«کمی با هم بخندیم» مجموعه‌ای از داستان‌های طنزآمیز و چیستان از کشورهای مختلف در حوزه‌ی آسیا و اقیانوسیه است که در برنامه‌ی مشترک آسیا (ACP) و با همکاری یونسکو منتشر شده است. 

«دختری با روبان سفید» نوشته‌ی مژگان کلهر و «هستی» نوشته‌ی فرهاد حسن‌زاده به‌تازگی از سوی کانون در مجموعه‌ی «رُمان نوجوان امروز» منتشر شده‌‌اند. «اوّلین روز تابستان» نوشته‌ی سیامک گلشیری و «حتّی یک دقیقه کافی است» نوشته‌ی آتوسا صالحی از دیگر کتاب‌های این مجموعه بودند که مورد توجّه بازديدكنندگان از نمايشگاه كتاب قرار گرفتند. 

پویانمایی «بارون می‌آد جرجر» و کتاب الکترونیکی «کاغذبازی» از دیگر تولیدات کانون هستند که در روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با استقبال چشم‌گیر نوجوانان روبه‌رو شدند و فروش بسیار خوبی داشتند. 

منبع خبر: روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 105014