«حديث قند» ابوالفضل زرويي‌نصر‌آباد در نمايشگاه 24

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۳۷
 
 
«حديث قند»(مجموعه مقالات طنز‌پژوهي)، اثر ابوالفضل زرويي‌نصر‌آباد در حوزه طنزنويسي است كه تا برپايي نمايشگاه كتاب امسال منتشر مي‌شود. وي در اين كتاب تاريخچه طنزنويسي در آثار مشاهير طنز‌پرداز فارسي و نيز برخي از معاصران را بررسي كرده است.\
ابوالفضل زرويي نصرآباد
 
ابوالفضل زرويي نصرآباد

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، علي شجاعي، مدير روابط عمومي انتشارات «كتاب نيستان» درباره اين اثر توضيح داد: در اين كتاب مقالات متعددي در زمينه طنز‌پردازي و سيري در آثار بزرگان طنزپرداز ادبيات فارسي ارايه شده است. همچنين درباره آثار معاصران ايراني در اين عرصه نيز نقدهايي آمده است. 

وي افزود: موضوع طنز و جهاني شدن و فرم‌شناسي آثار گل‌آقا نيز از وجوه و موضوعات ديگر مقالات متنوع اين كتاب است؛ ضمن آنكه شخصيت‌هاي طنز كلاسيك فارسي نيز از محورهاي مورد توجه مولف در اين كتاب به شمار مي‌روند. 

«طنز و جهاني شدن»، «نگاهي گذرا به طنز در عصر مشروطيت»، «نگاهي گذرا به مفاهيم طنز و انواع شوخ‌طبعي»، «روحانيون شوخ‌طبع»، «طنز، انتقاد و رندي در غزليات لسان‌الغيب حافظ شيرازي»، «مقدمه‌اي بر سبك‌شناسي دو كلمه حرف حساب»، «تاملي كوتاه در باب كمدي و روش‌هاي ايجاد فضاي كميك»، «يادي از مرتضي فرجيان» و «يادي از محمد قاضي»، از جمله مقالات اين كتاب 319 صفحه‌اي است كه به زودي از سوي انتشارات «كتاب نيستان» منتشر و در بيست‌و‌چهارمين نمايشگاه كتاب تهران ارايه مي‌شود. 

«غلاغه به خونش نرسيد»(طنز افسانه‌هاي امروزي) نيز نام مجموعه داستاني از اين نويسنده و طنزپرداز است كه از سوي همين انتشاراتي به چاپ مي‌رسد و در نمايشگاه امسال كتاب عرضه مي‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 102491