مجسمه چخوف در مصر قامت افراشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۴
 
 
از مجسمه آنتون چخوف، نویسنده سرشناس روسی که قرار بود در ماه ژانویه در شهر قاهره، پایتخت مصر نصب شود، سرانجام رونمایی شد.
مجسمه چخوف در مصر قامت افراشت
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از سامانه "ریو نوستی" روسیه، این مجسمه توسط اسامه السروی، مجسمه ساز مصری که تحصیل کرده روسیه است، ساخته شده است.

در مراسم رونمایی این مجسمه «عماد ابوالغازی» وزیر فرهنگ مصر، «میخایل بوگرانف» سفیر روسیه در این کشور و شماری از فرهنگیان شرکت کردند. در این مراسم السروی ، مجسمه چخوف را هدیه دانشجویان و فارغ التحصیلان مصر که در دانشگاه های روسیه تحصیل کرده اند، به مرکز فرهنگی روسیه در مصر دانست.

عماد الغازی وزیر فرهنگ مصر در این مراسم چخوف را نویسنده معروف و محبوب کشورش خواند که ده ها اثر او بر صحنه های تئاتر مصر به نمایش در آمده است. به گفته ابوالغازی در چند سال اخیر برگزیده آثار آنتون چخوف به زبان عربی ترجمه و چاپ شد و آلبوم عکس هایی که حکایت زندگی نویسنده است در اختیار خوانندگان مصری قرار گرفت.

السروی در بخشی از سخنان خود گفت نصب مجسمه آنتون چخوف در قاهره آغازگر فعالیت های بزرگداشت مشاهیر روسی در مصر است و در آینده نه چندان دور مجسمه دیگر ادیبان این کشور در مصر برافراشته خواهد شد. این پیشنهاد مجسمه ساز سرشناس مصری با تایید و حمایت وزیر فرهنگ مصر روبه رو شد. 

گزارشگر: شاه منصور شاه میرزا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 102138