بهروز كيا: از تماشای غرفه‌های نمايشگاه كتاب لذت می‌برم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۱۶
 
 
كمال بهروزكيا، مترجم و نويسنده حوزه كودك و نوجوان با اشاره به اين كه برخي از كتاب‌هايش در نمايشگاه كتاب عرضه مي‌شوند، گفت: من نيز مانند سال‌های قبل، از نمایشگاه کتاب دیدن می‌کنم، البته برای خرید کتاب و تماشای غرفه‌ها، علاقه دارم مثل مردم عادی بین مردم باشم و گاه با آ‌ن‌ها حرف بزنم. این طور بیش‌تر لذت می‌برم.\
كمال بهروزكيا
 
كمال بهروزكيا
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا): اين نويسنده‌ حوزه‌ كودك و نوجوان درباره‌ كتاب‌هاي در دست انتشارش كه قرار است براي ارايه در نمايشگاه كتاب آماده شوند، گفت: متأسفانه شرایط به‌گونه‌ای نيست که بتوان گفت کتاب دقیقاً در چه زمانی منتشر می‌شود. امسال از آثار من تعدادی کتاب در نمایشگاه وجود دارد که بیش‌تر آن‌ها در سال 89 منتشر شده‌اند.

بهروزكيا درباره‌ برنامه‌ي حضورش در نمايشگاه كتاب و ارتباطش با مخاطبان كتاب‌هايش گفت: امسال هم من مانند سال‌های قبل، از نمایشگاه کتاب دیدن می‌کنم، البته برای خرید کتاب و تماشای غرفه‌ها، علاقه دارم مثل یک شهروند عادی بین مردم باشم و گاه با آ‌ن‌ها حرف بزنم. این‌طور بیش‌تر لذت می‌برم.

او از كتاب‌هاي منتشر شده‌اش به «قصر میمون‌های قرمز»، «راز کشتی بادبانی» و «چهره‌ پشت شیشه» اشاره كرد و افزود: اين كتاب‌ها سه اثر «ولفگانگ اکه»‌ شامل 64 داستان پلیسی ـ معمایی هستند كه براي سومين بار از سوي نشر افق چاپ شده‌اند.

نويسنده كتاب «ماشين سحرآميز» ادامه داد: چاپ چهارم «سرزمین پدری» اثر نواک، رمانی درباره‌ مهاجرت نيز از نشر افق و چاپ هفتم «تندپا و بادپا» از اورسلا ولفل، رمانی برای کودکان كه پنج چاپ آن از سوي نشر شورا و دو چاپ آن از سوي نشر افق به بازار كتاب آمده‌اند. 

بهروزكيا يادآور شد: كتاب «کودکان به قصه نیاز دارند» اثر «بتلهایم» است. اين كتاب بيشتر تحلیل و تفسیری است از افسانه‌ها و قصه‌های عامیانه اين كتاب براي دومين بار منتشر شده است.

مترجم كتاب «قوي‌ترين كلاغ دنيا» با اشاره به كتاب «خانواده‌ کالدرا» اثر پازوانگ گفت: اين كتاب، رمانی درباره‌ فرایند فقر و گدایی و دزدی است و «لبه‌ پرتگاه» اثر نواک رمانی درباره‌ طلاق و بزهکاری نوجوانان است. اين کتاب‌ها‌ را انتشارات افکار منتشر کرده است. 

اين نويسنده و مترجم كتاب‌هاي كودك و نوجوان ادامه داد: «شیر ناقلا، روباه بلا» و «بهترین آوازه‌خوان» از کتاب‌های تألیفی من برای کودکان است که واحد كودك و نوجوانان انتشارات اميركبير آن‌ها را منتشر کرده است. قصه‌ نخست داستان کشمکش شیر و عقاب برسر یک خرگوش است و قصه‌ دوم داستان خروسی است که می‌خواهد در مسابقه‌ آوازخوانی قهرما‌ن شود.

او افزود: عکاسی (پیشینه، شگردها و سبک‌ها)، «دنیای اعجاب‌انگیز صوت و صدا، ژن و ژنتیک»، «دریچه‌ای به سوی آینده»، «پل‌ها و تونل‌ها» (معرفی، تاریخچه و طرح‌های جدید) ، «طبیعت» (پژوهش و حفاظت) ، «کشتی‌ها»(تاریخچه، انواع و کاربردها)، «سیاره‌ها و سفرهای فضایی» نیز از ترجمه‌های من هستند که آن‌ها را انتشارات قدیانی منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 101811