«آبي فيروزه‌اي» دره دادجو به ناشر سپرده شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۷
 
 
«آبي فيروزه‌اي» مجموعه داستان دره دادجو، به ناشر سپرده شد. به گفته دادجو، برخي داستان‌هاي اين كتاب با حفظ محور اصلي، اپيزوديك‌اند و بخشي دیگر با بهره‌گيري از اسطوره و افسانه، بيشتر به زنان و در وجه عام‌تر به مسائل انسان نظر دارند.\
دره دادجو
 
دره دادجو

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، دادجو، پژوهشگر و استاد دانشگاه، درباره موضوع و فضاي اغلب داستان‌هاي اين كتاب كه آن را به تازگي به انتشارات «هزاره ققنوس» سپرده است، توضيح داد: وقايع داستان‌هاي اين كتاب اغلب در سال‌هاي 1310 و 1320 رخ مي‌دهند و بعضي از داستان‌ها راوي داناي كل دارند و در برخي نيز از راوي اول شخص استفاده شده است. 

وي اضافه كرد: بخش دوم داستان‌هاي اين كتاب اپيزوديك نيستند و در فضايي اسطوره‌اي روايت شده كه زبان و ساختاري مدرن دارند.

اين استاد دانشگاه با توضيح در اين باره كه با وجود محوريت زنانه برخي داستان‌ها، مرد بودن يا زن بودن بهانه تحليل رويدادهاي كتاب قرار نگرفته، گفت: با وجود آنكه زنان، قهرمانان اغلب قصه‌هايم هستند، ‌ديدگاهي انساني را همواره مد نظر داشته‌ام. به اعتقاد من زنان و مردان گاهي در برابر يكديگر قرار مي‌گيرند و من معتقد نيستم كه دليل اين تقابل مرد يا زن بودن باشد. به طور كلي، وقتي انسان‌ها در برخي چالش‌ها قرار مي‌گيرند، راه رشد و ترقي دروني آنان متوقف مي‌شود. 

نويسنده كتاب «موسيقي شعر حافظ» تصريح كرد: مساله اغلب شخصيت‌هاي داستان‌هاي كتاب آبي فيروزه‌اي، مسايلي است كه از تركيب اجتماع، تفكر و درونيات ناشي مي‌شوند و اين موضوعات در بخش‌هاي مختلف كتاب از جنبه‌هاي روانشناسانه بررسي شده است. 

دادجو در حال حاضر يك مجموعه شعر نيز آماده انتشار دارد. 

وي همچنين اين روزها ميهمان هر شب برنامه «خط عشق» و «هنر خوشنويسي» شبكه هفت سيما در بخش شعرخواني است. 

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 101554